Zelów: Podszywają się pod urzędników i prowadzą "kontrole"

pexels-sora-shimazaki-5668767
fot. ilustracyjne? Pixabay

Pracownicy zelowskiego urzędu poinformowali, że docierają do nich sygnały o podejrzanych osobach podających się za urzędników, którzy pojawiają się w domach pod pretekstem kontroli pieca czy kotła. To może być powód poważnych kłopotów.

- W związku z napływającymi od mieszkańców sygnałami o osobach kontrolujących piece podszywających się pod pracowników Urzędu informujemy, że takie kontrole może przeprowadzić jedynie osoba ze specjalną legitymacją wystawioną przez Burmistrza Zelowa. Ponadto przypominamy, że wszyscy mieszkańcy, u których zaplanowano takie działania są wcześniej informowani o tym fakcie - wyjaśniają zelowscy urzędnicy. 

W przypadku wątpliwości czy kontroler jest pracownikiem Urzędu prosimy o kontakt z pracownikami Referatu Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM w Zelowie tel. 44 635 15 30 lub 44 634 10 00 wew. 55.

Urzędnicy apelują przy tym, by pamiętać w tej sytuacji o seniorach, szczególnie tych samotnych, którzy zamieszkują na terenie miasta i gminy i ostrzec ich przed zagrożeniem.

- Zanim wpuścicie Państwo obcą osobę do domu czy podpiszecie jakąkolwiek umowę, protokół – skontaktujcie się z rodziną, sąsiadami czy inną zaufaną osobą - apelują pracownicy magistratu w Zelowie.