wersja testowa serwisu

Podrobiona odzież i bielizna na targowisku w Warcie

article
fot. Izba Administracji Skarbowej w Łodzi

Odzież i bieliznę z podrobionymi znakami towarowymi światowych marek zatrzymali na targowisku miejskim w Warcie funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Policji.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 2 lipca. Tego dnia funkcjonariusze KAS z komórki Kontroli celno-skarbowej rynku w Sieradzu i sieradzcy policjanci sprawdzali targowisko miejskie w Warcie (powiat sieradzki).

Służby kontrolowały wytypowane wcześniej handlowe stoiska odzieżowe, prowadzone przez obywateli Bułgarii.

Funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości odzieży i bielizny, oznaczonej podrobionymi znakami towarowymi. Przybyły na miejsce kontroli przedstawiciel kancelarii prawnej, reprezentującej właścicieli praw do znaków towarowych, potwierdził nieoryginalny charakter oznaczeń i złożył wniosek o ściganie sprawców naruszeń praw własności intelektualnej.

Straty właścicieli praw do znaków towarowych oszacowano wstępnie na co najmniej 75 tys. zł.

Dalsze postępowanie w sprawie będzie prowadzić Prokuratura Rejonowa w Sieradzu.

Zgodnie z przepisami ustawy o prawie własności przemysłowej, obrót podrobionymi towarami podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeśli sprawa dotyczy towarów znacznej wartości albo sprawca czyni sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Łodzi