Pobiegnij nocą ulicami miasta. Ruszyły zapisy na 6. Bełchatowski Bieg Nocny

434183326_803096405197217_4348569543977273108_n
MCS Bełchatów

Ruszyły zapisy do 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego a dystansie 10 kilometrów. Impreza odbędzie się w sobotę, 11 maja na terenie naszego miasta. Zgłosić się można tylko on - line, a do udziału w biegu może się zgłosić maksymalnie 350 osób. Koniec zapisów zaplanowany jest na wtorek, 7 maja na godzinę 23:59. 

Zgłoszenia do rywalizacji podczas 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego są prowadzone tylko i wyłącznie poprzez formularz zgłoszeniowy, który znajduje się na stronie internetowej www.online.datasport.pl. Limit uczestników wynosi 350 osób, a o kolejności decydują prawidłowo opłacone zgłoszenia. Zapisy potrwają do wtorku 7 maja 2024 roku, do godziny 23:59, a opłat można dokonywać tylko i wyłącznie w formie przelewu bankowego na rachunek przydzielony w procesie zapisów. Koszt opłaty wpisowego wynosi:

  • 60 złotych (w przypadku zgłoszeń od dnia 27.03.2024 r., od godziny 12:00 do dnia 28.04.2024 r., do godziny 23:59)
  • 70 złotych (w przypadku zgłoszeń od dnia 29.04.2024 r., od godziny 00:00 do dnia 07.05.2024 r., do godziny 23:59)
  • 120 złotych (w przypadku niewypełnienia limitu zgłoszeń internetowych istnieje możliwość zapisania się w dniu biegu tj. 11 maja 2024 r. (sobota) w godzinach 18:00 – 20:30 w trakcie funkcjonowania biura zawodów, a płatność jest wówczas możliwa tylko gotówką – decyduje kolejność zgłoszeń w biurze)
  • osoby startujące w kategorii K-60/M-60 i powyżej są zwolnione z ponoszenia opłaty


Pakiet startowy oprócz rezerwacji miejsca w biegu zapewnia również: profesjonalną obsługę medyczną na trasie i w miejscu imprezy, numer startowy z chipem odmierzającym czas, papierową torbę, okolicznościowy gadżet, napój izotoniczny, agrafki do przypięcia numeru startowego w widocznym miejscu zgodnie z zapisem regulaminu, wodę na trasie, wodę na mecie, posiłek regeneracyjny oraz baton lub żel energetyczny. Ponadto każdy zapisany do udziału biegacz, który regulaminowo ukończy zmagania na trasie, otrzyma pamiątkowy medal.

Prawo startu mają osoby, które do dnia 11 maja 2024 roku (sobota) ukończą 16. rok życia. Osoby niepełnoletnie biorą udział w 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym na odpowiedzialność rodzica lub prawnego opiekuna, który musi podpisać stosowne oświadczenie i dostarczyć je do biura zawodów, aby dana osoba poniżej 18. roku życia mogła wystartować. 

- Mieszkańcy Bełchatowa bardzo chętnie biorą udział w imprezach sportowych organizowanych przez naszą jednostkę. Udowadniają tym samym jak ważne miejsce w ich życiu zajmuje sport i aktywność fizyczna. Bieg Nocny to wydarzenie szczególne, organizowanie o nietypowej porze, ale bardzo lubiane wśród biegaczy. Życzę każdemu uczestnikowi niesamowitych wrażeń i najlepszych wyników - mówi Paweł Woźniak – Dyrektor Miejskiego Centrum Sportu w Bełchatowie.

Trasa z dwoma pętlami posiadająca atest PZLA w 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym

Start i meta 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego będą tradycyjnie umiejscowione na Placu Gabriela Narutowicza w Bełchatowie. Start zaplanowaliśmy na godzinę 21:00, a limit czasowy wynoszący 1 godzinę i 40 minut spowoduje, że trasa będzie zamknięta dla biegaczy do godziny 22:40.

- Zmagania zaczynamy na Placu Narutowicza, będziemy biec prosto ulicą Lecha i Marii Kaczyńskich oraz Generała Ludwika Czyżewskiego aż do zawrotki na poziomie ulicy Kasztanowej skąd pobiegniemy z powrotem do ulicy świętego Brata Alberta Chmielowskiego, następnie w lewo w ulicę Olsztyńską i ponownie w lewo w ulicę Stanisława Staszica, gdzie wrócimy do ulicy Czyżewskiego, skręcając w prawo. Po kolejnym prostym odcinku skręcimy w prawo w ulicę Kempfinówka, następnie w lewo w ulicę Grota Roweckiego i dalej prosto ulicą Bawełnianą przez skrzyżowanie z ulicą Piłsudskiego aż do ulicy Pabianickiej, gdzie skręcimy w lewo i jedna pętla zakończy się wbiegiem spod Urzędu Miasta Bełchatowa i ulicy Kościuszki w Plac Narutowicza - wyjaśniają pracownicy MCS Bełchatów.

Co do wygrania w 6. Bełchatowskim Biegu Nocnym?

Podczas 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego nagrodzone zostaną osoby z miejsc I-III w klasyfikacji generalnej OPEN Kobiet, OPEN Mężczyzn, Najlepsze Bełchatowianki i Najlepsi Bełchatowianie. Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się do kilkunastu minut po dobiegnięciu ostatniej osoby na linię mety, a warunkiem otrzymania nagród jest ukończenie rywalizacji zgodnie z regulaminem oraz osobiste stawienie się na ceremonii.

Dla każdego, kto stanie na podium w wyżej wymienionych kategoriach przewidujemy specjalne statuetki oraz nagrody finansowe. W klasyfikacji generalnej OPEN Kobiet i OPEN Mężczyzn za zajęcie 1. miejsca do zdobycia będzie 1000 złotych, za 2. lokatę – 800 złotych, a za 3. pozycję suma pieniędzy w wysokości 600 złotych. Natomiast w kategoriach: Najlepsze Bełchatowianki i Najlepsi Bełchatowianie odpowiednio do zajmowanych miejsc 1, 2 i 3. do wywalczenia są nagrody w wysokości: 600, 400 i 200 złotych. Czeki można będzie zamienić na gotówkę po ceremonii dekoracji, czyli około godziny 23:00 w biurze zawodów na podstawie podpisanego protokołu odbioru nagród. Pula nagród w tegorocznej edycji została zwiększona dwukrotnie.

W razie wszelkich pytań więcej informacji na temat tego wydarzenia można uzyskać pod numerami telefonu: (44) 737-81-25, (44) 737-81-26 lub 501-060-216, a także za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W sprawach problemowych związanych z zapisami prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem: 515-941-387 lub mailowy pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Bieżące informacje dotyczące 6. Bełchatowskiego Biegu Nocnego można znaleźć na stronie Miejskiego Centrum Sportu >>> KLIKNIJ, gdzie dostępne są szczegółowe informacje wraz z regulaminem imprezy.