Plejada gwiazd wystąpi w Parku Olszewskich! Impreza już w nadchodzący weekend

Plejada gwiazd wystąpi w Parku Olszewskich! Impreza już w nadchodzący weekend
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego

Chcesz spędzić fantastyczny weekend, a przy okazji dowiedzieć się więcej na temat korzyści płynących z Funduszy Europejskich? Specjalnie dla Ciebie szykujemy huczne obchody 10. edycji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Zaznacz w kalendarzu 12-14 maja 2023 i świętuj z nami podczas największej imprezy Funduszy Europejskich w województwie łódzkim! 14 maja w niedzielę widzimy się w Bełchatowie w Parku Olszewskich!

Planujemy mnóstwo atrakcji! Koncerty, warsztaty, atrakcje sportowe, konkursy, a także możliwość poznania projektów, które uzyskały dofinansowanie z Funduszy Europejskich. To i o wiele więcej czeka na Ciebie w 10. urodziny DOFE.

Świętujmy wspólnie 10. edycję DOFE 2023. Zapraszamy!

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolskie wydarzenie promujące beneficjentów Funduszy Europejskich. W tym roku obchodzona będzie już 10 edycja. W ramach wydarzenia w Bełchatowie planujemy koncerty gwiazd: Kasia Moś, Enej, Roxie Węgiel, Ania Dąbrowska.

A oprócz koncertów atrakcje dla dzieci i dorosłych: lot balonem, fotobudka 360 stopni, energorower, gra - rywalizacja w sterowaniu myślami, warsztaty, uprawa ziół, pokaz makijażu, pierwsza pomoc, zabawy z drukarką 3D, doradztwo zawodowe, warsztaty plastyczne, boisko do piłki nożnej, freestyle football czyli pokazy żonglersko-cyrkowe z piłką nożną, mobilne laboratorium – MobiPakt, gra miejska, konkursy z nagrodami, wystawa projektów, eksperci z zakresu Funduszy Europejskich. Będzie też strefa zdrowia z ofertą profilaktyki, m.in. będzie pomiar ciśnienia i pomiar poziomu cukru. Zaplanowaliśmy także wiele, wiele innych atrakcji.

Weź udział w konkursie

Konkurs zostanie przeprowadzony w trzech kategoriach:

kategoria: konkurs dla szkół podstawowych (klasy 1-3) Zadanie konkursowe:

„Z dziecięcej perspektywy czyli spojrzenie dzieci na Fundusze Europejskie" czyli co fundusze europejskie zmieniają w życiu dzieci, czy mają na nie wpływ, to spojrzenie dzieci na projekty zrealizowane z Funduszy Europejskich. Konkurs plastyczny polegający na przygotowanie przez klasę pracy plastycznej w formacie A3 pokazującej w jaki sposób Fundusze Europejskie wpływają na życie dzieci.

kategoria: konkurs dla szkół podstawowych (klasy 4-8) Zadanie konkursowe:

„Trend na Fundusze" to zadanie konkursowe polegające na przygotowanie przez klasę bądź grupę reprezentującą klasę krótkiego, ciekawego i innowacyjnego filmiku promującego Fundusze Europejskie w postaci np. flash moba, formułą nawiązującego do trendów powtarzanych w filmach nagrywanych na popularnych aplikacjach młodzieżowych.

kategoria: konkurs dla szkół ponadpodstawowych Zadanie konkursowe:

„W dorosłość z funduszami europejskimi" to zadanie konkursowe polegające na przygotowanie przez klasę krótkiego filmiku promocyjnego (1 min.), który pokazuje, w jaki sposób Fundusze Europejskie wpłynęły pozytywnie na rozwój młodzieży, ich dorastanie i możliwość, z jednoczesnym nawiązaniem do tradycji i bogactwa kulturowego województwa łódzkiego.

Nagrodami w konkursie będą wycieczki po województwie łódzkim. Adres pod którym można znaleźć formularz zgłoszeniowy:

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego