wersja testowa serwisu

Piękna i zdolna Daria Kałużna z KGW Dubie jedzie śpiewać na Narodowy!

da0-777x437
UG Szczerców/ Facebook

Wczoraj informowaliśmy o sukcesie pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Niedyszyny, które wraz z zespołem Moderato zostały laureatkami I miejsca półfinału festiwalu „Polska od kuchni". W powiecie bełchatowskim jest jeszcze jedna artystka, która z Uniejowa wyjechała z nagrodą i wywalczyła sobie bilet na występ na Narodowym, to Daria Kałużna z KGW Dubie. Uzdolniona wokalnie Daria zwyciężyła w głosowaniu publiczności,a w wojewódzkim finale konkursu artystycznego kół KGW – Polska Od Kuchni zajęła II miejsce, co dało jej przepustkę do występu w wielkim, krajowym finale.

W sobotę (3 lipca) w Uniejowie Daria Kałużna brawurowo zaśpiewała ludową pieśń „W moim ogródecku". Publiczność oszalała, a i jury było pod wielkim wrażeniem tego wykonania. 

- Cieszymy się, że podczas krajowego finału tego sympatycznego plebiscytu nie zabraknie szczercowskich akcentów. Przypomnijmy, spośród 478 nadesłanych zgłoszeń Koło Gospodyń Wiejskich z Dubia zostało wybrane przez Komisję Konkursową do udziału w Półfinale wojewódzkim Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni" w kategorii artystycznej - informują szczercowscy urzędnicy.

Festiwal KGW „Polska od Kuchni" to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. II Etap Konkursu – Półfinał – odbywał się w sobotę w Uniejowie, podczas lokalnej edycji Festiwalu. To tam mieszkanka gminy Szczerców, reprezentantka KGW w Dubiu – Daria Kałużna – wykonała zwycięski utwór.

O Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni": 

  • Z całej Polski zostało nadesłanych 2099 zgłoszeń, w kategorii artystycznej 478
  • Z województwa łódzkiego wpłynęło 206 zgłoszeń
  • Do ścisłego Finału zakwalifikują się 2 Koła z każdej kategorii konkursowej – jedno wybrane przez Jury, drugie wybrane w głosowaniu SMS.
  • Finał konkursu artystycznego KGW 2021 odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie, w trakcie Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni".
  • Festiwal otrzymał Patronaty Honorowe Marszałków i Wojewodów, a każda edycja transmitowana będzie na żywo w programie „Pytanie na Śniadanie" w TVP 2.