Odtworzyli samych siebie z dziecięcych lat! Bełchatowski WTZ ponownie zachwycił fotograficznym projektem [Foto]

wtz
WTZ w Bełchatów

Zadbano o każdy detal, wiernie odtwarzając rzeczywistość sprzed nastu lat... Fotografie imponują szczegółowym dopracowaniem, ale i wiernym wejściem w rolę dzieci. Uczestnicy bełchatowskich Warsztatów Terapii Zajęciowej kolejny raz udowodnili, że fotografia może być nie tylko sztuką, ale także świetną formą realizacji zajęć terapeutycznych i nie oszukujmy się dobrej zabawy!

W minionym roku uczestnicy i kadra Warsztatów Terapii Zajęciowej zachwyciła nas fotografiami rodem z filmowych klasyków.  Rok temu w placówce zrealizowano projekt, w którym uczestnicy odtwarzali kultowe postacie z takich produkcji jak m.in. „Rejs", „Titanic", „Piraci z Karaibów" czy „Edward Nożycoręki". O tym projekcie pisaliśmy w tym artykule >>> Są jak wyjęci z filmów! Oszałamiający efekt projektu Warsztatów Terapii Zajęciowej! Uczestnicy wcielili się w kultowe postacie kinaJeszcze wcześniej w WTZ odtwarzano obrazy, teraz przyszedł czas na kolejne wyzwanie. 

- Odtwarzaliśmy obrazy, kultowe postacie filmowe, więc czemu nie odtworzyć… siebie samych. Cofnęliśmy się nieco w czasie i spróbowaliśmy przywrócić choć trochę dawne chwile i wspomnienia, pełne humoru i pozytywnych wibracji. Jak zwykle podczas projektu ubaw był po pachy. W projekcie wzięli udział uczestnicy i kadra WTZ - zaznaczają w mediach społecznościowych pracownicy placówki. 

Fotografie po raz kolejny zachwycają i to na każdej płaszczyźnie! Odtworzono nie tylko tak podstawowe rzeczy jak ubiory czy rekwizyty, ale tym współczesnym zdjęciom nadano także klimat dawnych lat tworząc odpowiednią scenografię czy stosując światło i filtry! Ogromne wrażenie robi też talent aktorski modeli. Jak można zobaczyć na poniższych pracach każdy starał się w najmniejszym szczególe zapozować do zdjęcia tak, jak zrobił to kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat temu! 

W projekcie, który został zrealizowany w pracowni fotograficznej oraz makramy i tkactwa, wzięli udział uczestnicy i kadra WTZ.

Zobaczcie, jak wspaniałe kreacje udało się stworzyć uczestnikom i pracownikom WTZów. Gratulujemy kreatywności!