wersja testowa serwisu

Ochotnicza Straż Pożarna w Kaszewicach ma nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

4324A3587-FF3A-E109-127F-FB6F02007BB3

W ramach dobrosąsiedzkiej współpracy, Jednostka Ochotniczych Straży Pożarnych w Kaszewicach otrzymała od OSP Szczerców świetny samochód ratowniczo-gaśniczy marki Ford Transit. Nowy nabytek w Kaszewicach, to pojazd wyposażony w zbiornik wody o pojemności 500 litrów, środek pianotwórczy o pojemności 20 litrów oraz agregat wysokociśnieniowy.

Bardzo cieszy nas cenny i piękny dar Szczercowskich Ochotniczych Straży Pożarnych dla jednostki OSP w Kaszewicach powiedziała Wójt gminy Kluki Renata Kaczmarkiewicz podczas uroczystego sobotniego przyjęcia wozu strażackiego. – Stała gotowość do walki z żywiołami, szczególnie z ogniem, wymaga wytrwałego wzmacniania ratunkowego taboru bojowego i transportowego. Historia utrwaliła w polskim języku proste skojarzenie, że kiedy nadchodzi nieszczęście, to Druhowie „pędzą jak do pożaru". I ten wóz będzie gwarancją szybkości i sprawności.

Umacnianie i rozwój gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych jest podstawową racją bezpiecznego życia mieszkańców gminy Kluki. Służba ogniowa jest misją, wymagającą poświęcenia własnego czasu i wysiłku, ale często też stałej gotowości do narażenia własnego zdrowia a nawet życia, aby ratować zdrowie, życie i dorobek innych. Jest tak dlatego, że z horyzontu Druha OSP nigdy nie znika chrześcijański fundament, na którym zbudowane zostało jego powołanie.

Szczególną troską Pani Wójt Renaty Kaczmarkiewicz jest konsekwentne doposażanie jednostek OSP gminy Kluki. Tym razem, wspólnym staraniem Wójt Renaty Kaczmarkiewicz i Komendanta OSP Kaszewice, Wojciecha Domańskiego, kluczyki do stacyjki ratowniczo-gaśniczego furgonu Ford Transit są w jednostce Ochotniczych Straży Pożarnych w Kaszewicach.

Warto zaznaczyć, że obok statutowej misji gaśniczej, Druhowie OSP Kaszewice prowadzą tez cenna akcje społeczną: „Zaproś kominiarza do domu". Celem akcji jest przedwczesne zwrócenie uwagi Mieszkańcom gminy Kluki, którzy palą w piecach, że nie oczyszczane przewody kominowe, dymowe, spalinowe i spalinowe należy poddawać okresowej kontroli oraz czyszczeniu przez wykwalifikowanego kominiarze, bo takie działania zapobiegają niebezpiecznym i gwałtownym pożarom. Brawo!

Przyjmując cenny dar OSP Szczerców dla Druhów z jednostki OSP Kaszewice wiem, że wóz strażacki znalazł się w wypróbowanych i doświadczonych rękach – podkreśliła Wójt Renata Kaczmarkiewicz. Niech spełni Wasze ambitne plany i pomoże jeszcze sprawniej stać na straży bezpieczeństwa Mieszkańców gminy Kluki. Bezinteresowna ofiarność dla drugiego człowieka nie ma wymiernej ceny, umacnia jednak więzi społeczne. Dlatego życzę wytrwałej i owocnej służby dla wspólnego dobra społeczności gminy Kluki.

źródło: UG Kluki