O krok od tragedii! Kompletnie pijany kierowca wjechał mercedesem do piaskownicy! [Foto]

1
KPP Pabianice

Policjanci z konstantynowskiego komisariatu zatrzymali kierującego, który na „podwójnym gazie" wjechał na teren placu zabaw. 50-latek podczas interwencji podawał fałszywe dane, znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy oraz wywierał wpływ na ich czynności służbowe. 

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, 23 sierpnia około godziny 13.00 w Lutomiersku. Ze zgłoszenia wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna wjechał samochodem na teren placu zabaw. Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod wskazany adres. Na miejscu zastali samochód osobowy marki Mercedes. 

- Pojazd ugrzązł w piaskownicy, a jego kierujący nie chciał podać swoich danych. Czuć było od niego alkohol. Policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu 50-latka. Wówczas mieszkaniec Lutomierska stał się agresywny i wulgarny. Znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy, podczas zatrzymania stawiał opór i wywierał wpływ na ich czynności służbowe, tak by odstąpili od ich wykonywania. Po umieszczeniu 50-latka w policyjnym radiowozie mundurowi ustalili jego dane oraz przebieg zdarzenia - przekazuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek z pabianickiej komendy.

Jak wynikało z relacji świadków kierujący mercedesem stracił panowanie nad pojazdem i wjechał na teren placu zabaw. Na szczęście w chwili zdarzenia nie było na miejscu bawiących się dzieci. Policjanci przebadali mężczyznę na zawartość alkoholu w organizmie, miał ponad 2 promile. Po wytrzeźwieniu został przesłuchany. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.