8 nowoczesnych ambulansów trafi do pracy w kilku miastach Łódzkiego!

karetki1
WSRM w Łodzi

Osiem nowych karetek trafi niebawem do jednostek w całym województwie łódzkim. Nowe ambulansy sanitarne dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi to efekt rządowego wsparcia.  Wszystkie pojazdy "rozjadą" się do pracy w kilku miastach, na liście: Bełchatów, Łask, Ozorków, Zgierz, Stryków czy Widawa.

Nowe karetki to pojazdy marki Volkswagen Crafter wyposażone w automatyczną skrzynię biegów oraz niezależną, postojową klimatyzację przedziału medycznego. Ale oczywiście to co najważniejsze dla tego typu pojazdów to medyczne wyposażenie. 

- Na ich pokładzie znaleźć można nowoczesny sprzęt ratujący życie. W tym urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej - przekazują pracownicy Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego. 

Już niebawem ambulanse trafią do miejsc swojego stacjonowania. Najwięcej, bo aż trzy będą pracować w powiecie zgierskim (Ozorków, Stryków, Zgierz) oraz powiecie łaskim (2 karetki trafią do Łasku, jedna do Widawy). Dwa ambulanse trafią do powiatu bełchatowskiego, gdzie będą służyć w mieście. 

CZYTAJ >>> Betlejemskie Światło Pokoju już w rękach harcerzy z Łódzkiego! Niezwykły płomień trafi teraz do mieszkańców regionu

- Nowe ambulanse zastąpią tam dotychczas wykorzystywane karetki. A wszystko po to, aby zapewnić mieszkańcom województwa łódzkiego najwyższej jakości pomoc w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego - podają pracownicy WSRM

W tej chwili w systemie Państwowego Ratownictwa Medycznego na ternie Łódzkiego pracuje105 karetek, z czego Wojewódzka Stacja Ratownictwa Medycznego jest dysponentem 78.

Koszt jednej karetki wyniósł 618 tysięcy złotych (łączna kwota za 8 ambulansów sanitarnych – ponad 4 miliony 800 tysięcy). Pieniądze pochodziły z Ministerstwa Zdrowia w drodze dotacji celowej.

CZYTAJ >>> Rozprza bez burmistrza. Mandat Janusza Jędrzejczyka wygasł po skazaniu za jazdę po pijanemu. Kto będzie rządzić w mieście i gminie?

Wklej tutaj kod osadzenia...