Funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej zlikwidowali w lipcu w Bełchatowie dwa nielegalne punkty gier na automatach. Dwie osoby usłyszały zarzuty prowadzenia gier hazardowych bez wymaganej koncesji oraz poza kasynem gry.
W skontrolowanych punktach łódzka KAS zabezpieczyła 10 nielegalnych automatów i zatrzymała 2 osoby, zaangażowane w gry hazardowe bez koncesji i zezwoleń. Funkcjonariusze Służby Celno – Skarbowej zajęli również urządzenia do monitoringu, routery, telefony oraz inne dowody przestępstw i ponad 2 tys. zł w gotówce.
- Śledczy z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego przedstawili zatrzymanym zarzuty prowadzenia nielegalnych gier hazardowych. Sprawcom przestępstw grozi wysoka kara grzywny oraz kara pozbawienia wolności do 3 lat - przekazuje st. asp. Beata Bińczyk z łódzkiej KAS.
Jak dodaje, łódzka jednostka podsumowała również wyniki walki z nielegalnym hazardem w drugim kwartale 2024 roku. Od kwietnia do czerwca funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno – Skarbowej zlikwidowali łącznie 19 punktów gier na automatach. W Opocznie, Brzezinach, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Piotrkowie Trybunalskim, Rawie Mazowieckiej, Bełchatowie i Kutnie zabezpieczyli 86 nielegalnych automatów. Zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych związanych z prowadzaniem gier hazardowych bez zezwolenia usłyszało 18 osób.
- Walka z nielegalnym hazardem jest priorytetowym celem KAS. Nielegalne punkty gier tworzone są w zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Służba Celno-Skarbowa znajduje w nich często nie tylko nielegalne automaty, ale również narkotyki, alkohol oraz zatrzymuje poszukiwane osoby - dodaje st. asp. Beata Bińczyk.
Oprócz kary za urządzanie lub prowadzenie gier hazardowych wbrew obowiązującym przepisom, właścicielom nielegalnych automatów do gier grozi dodatkowa kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego, zarekwirowanego urządzenia. Karę może ponieść również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych.
KAS uruchomiła specjalny numer telefonu i adres e-mail, na który można zgłaszać informacje o nielegalnym hazardzie: krajowy telefon interwencyjny 800 060 000, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..