wersja testowa serwisu

Na Węglowej polała się krew! Akcja klubów HDK z kopalni i elektrowni licznie obstawiona przez krwiodawców!

Na Węglowej polała się krew! Akcja klubów HDK z kopalni i elektrowni licznie obstawiona przez krwiodawców!
PGE GIEK S.A

Po raz kolejny ważna idea honorowego krwiodawstwa połączyła pracowników z centrali PGE GiEK. Pracownicy kopalni i elektrowni Bełchatów, a także mieszkańcy regionu tłumnie odpowiedzieli na apel organizatorów wspólnej krwiodawczej akcji, która została zainicjowana przez kluby HDK działające w obu energetycznych gigantach.  

Akcja odbyła się w miniony czwartej, 18 listopada w centrali PGE GiEK przy ulicy Węglowej. Do akcji łącznie przystąpiło 45 ochotników, którzy przekazali w sumie ponad 20 litrów krwi. Wśród tych, którzy podzielili sie najcenniejszym lekiem byli między innymi Andrzej Legeżyński wraz z małżonką oraz wiceprezes Zbigniew Fałek.

Wspólne akcje krwiodawców z bełchatowskich oddziałów naszej spółki stały się już tradycją. Szlachetna idea krwiodawstwa zasługuje na najwyższe słowa uznania. Inicjatywa pracowników PGE GiEK jest szczególnie cenna teraz, w czasach pandemii koronawirusa, kiedy dużo mniej dawców zgłasza się do regionalnych centrów krwiodawstwa – podkreśla Andrzej Legeżyński, prezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

W elektrowniach i kopalniach należących do PGE GiEK łącznie działa pięć klubów HDK. Tylko od początku roku kluby te zorganizowały łącznie 17 akcji, podczas których ponad 241 litrów krwi oddało blisko 540 osób.