wersja testowa serwisu

Na Wawrzkowiznę powraca piękna, jeździecka tradycja! Już w najbliższą sobotę będzie można podziwiać konie w akcji!

Na Wawrzkowiznę powraca piękna, jeździecka tradycja! Już w najbliższą sobotę będzie można podziwiać konie w akcji!
Pixabay

Po kilku latach przerwy na Wawrzkowiznę wraca Konny Hubertus! Impreza, która zwyczajowo odbywa się na zakończenie sezonu jeździeckiego, na przełomie października i listopada, jest nie tylko doskonałą okazją do integracji środowiska, ale daje także możliwość podziwiania kunsztu jeździeckiego w ramach tzw. "Gonitwy za lisem".

Tradycją wielu klubów, stajni, stadnin i ośrodków jeździeckich są Hubertusy. Sam dzień św. Huberta przypada co prawda 3 listopada i jest bardziej  świętem myśliwych niż jeźdźców, ale ci drudzy jednak tak je sobie upodobali, że na stałe włączyli Hubertusy do kalendarza obowiązkowych imprez w siodle. Przez wiele lat takowe spotkania odbywały się także w Wawrzkowiznie, kilka lat temu impreza przestała być organizowana w ośrodku. Teraz powraca!

W ramach tegorocznego Hubertusa w OSiR Wawrzkowizna spotka się kilkunastu jeźdźców, którzy o 12.00 ruszą w szaloną "Gonitwę za lisem". Ta forma zabawy polega na tym, że „lis", którym jest najlepszy jeździec dosiadający najszybszego i najzwinniejszego konia, stara się uciec przed innymi. Zadaniem uczestniczących w bezkrwawym polowaniu jest dogonienie go i zerwanie mu z ramienia lisiej kity. Komu uda się ta sztuka, ten zostaje zwycięzcą i otrzymuje prawo wcielenie się w rolę lisa w roku następnym. Sportowo - jeździeckich emocji więc na pewno nie zabraknie! Każdy kto chciałby to zobaczyć na własne oczy musi sobie zarezerwować czas na najbliższą sobotę, 9 października. O godzinie 12.00 zaplanowano spotkanie przy stajni, później jeźdźcy ruszą na wybieg za stajnią, gdzie zostanie rozegrana gonitwa.