Muzeum Skry Bełchatów oficjalnie otwarte! To pierwsza tego typu placówka w Polsce [Foto]

Muzeum Skry Bełchatów oficjalnie otwarte! To pierwsza tego typu placówka w Polsce [Foto]
UM Bełchatów

To pierwsze tego typu muzeum w Polsce. W Muzeum Skry Bełchatów, które od czwartku można zwiedzać w Galerii Bawełnianka. Na ekspozycję składają się m.in. archiwalne zdjęcia, najważniejsze trofea i stroje meczowe. Dla fanów siatkówki, nie tylko tych chcących poznać dziedzictwo żółto-czarnych, to obowiązkowa propozycja do odwiedzin! 

Dziewięć złotych medali mistrzostw Polski, siedem triumfów w Pucharze Polski oraz cztery wygrane w Superpucharze Polski czynią bełchatowską Skrę jednym z najbardziej utytułowanych siatkarskich klubów XXI wieku. Siatkarze Skry przez lata pisali piękną i wielostronicową historię, która przeplatała się z reprezentacyjnymi sukcesami Biało-Czerwonych.

- Muzeum Skry Bełchatów to wyjątkowe miejsce, w którym historia miesza się z teraźniejszością. To przede wszystkim miejsce dedykowane kibicom, w którym będą mieli okazję obejrzeć wyjątkowe pamiątki, przedstawiające historię dziewięciokrotnego mistrza Polski - zaznaczają pracownicy PGE Skry Bełchatów. 

Archiwalne zdjęcia, najważniejsze trofea czy stroje meczowe, to tylko część eksponatów, które klub przygotował dla zwiedzających. Muzeum Skry Bełchatów to pierwsza tego typu inicjatywa Klubu siatkarskiego w Polsce. To nie tylko miejsce, dokumentujące bogatą historię drużyny, ale również przestrzeń, w której kibice mogą poznać jej dziedzictwo i osiągnięcia. Muzeum gromadzi trofea, medale i pamiątki, ale także opowiada historię ludzi, którzy tworzyli i kształtowali tożsamość Skry Bełchatów.

W Muzeum Skry Bełchatów kibice znajdą również otwarty z końcem kwietnia nowy oficjalny sklep stacjonarny PGE GiEK Skry Bełchatów. To miejsce, w którym na fanów żółto-czarnej drużyny czekają klubowe gadżety, repliki koszulek meczowych, a wraz z początkiem sezonu także karnety oraz bilety na mecze domowe.

Pełna miejska fotoralcja z otwarcia Muzeum dostępna jest >>> TUTAJ

fot.: UM Bełchatów