wersja testowa serwisu

Motocyklista uciekał policji z Kleszczowa do Bełchatowa. Pędził, jak rakieta, po czym postanowił... zatankować!

policja_motocyklisci_suwalska-polija
Policja

Policyjny pościg za motocyklistą zakończył się zarzutami dla nieodpowiedzialnego kierowcy. 32-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Usłyszał też zarzuty za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym.

We wtorek, 27 lipca policjanci z bełchatowskiej drogówki prowadzili kontrole pomiaru prędkości w obszarze zabudowanym na terenie Kleszczowa. Około godziny 14.00 zmierzyli prędkość nadjeżdżającego w ich kierunku motocyklisty. 

- W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h kierujący motocyklem pędził osiągając 102 km/h. Policjanci podali kierującemu wyraźny sygnał do zatrzymania się. Motocyklista początkowo zwolnił, jednak ostateczne nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. O sytuacji policjanci poinformowali oficera dyżurnego. Używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych nakazujących zatrzymanie się, ruszyli za nim - relacjonuje przebieg interwencji oficer prasowy z KPP Bełchatów.

Kierunek ucieczki wskazywali również napotkani po drodze inni uczestnicy ruchu drogowego. Pirat drogowy wpadł w ręce policji kiedy zatrzymał się na stacji paliw w Bełchatowie. Mundurowi najpierw zauważyli motocykl, który stał przy dystrybutorze paliwa. 

- Po wylegitymowaniu kierowcy okazało się, że 32-letni mieszkaniec Wrocławia nie ma uprawnień do kierowania motocyklem. Nie posiadał też aktualnych badań technicznych pojazdu. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie stracił prawo jazdy. Usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - dodają policjanci.

32-latek musi liczyć się też z konsekwencjami za popełnione wykroczenia. Odpowie za niestosowanie się do znaku drogowego ograniczającego prędkość jazdy do 50km/h w obszarze zabudowanym, kierowanie motocyklem bez uprawnień oraz jazdę z zakrytą tablicą rejestracyjną pojazdu.