MOPS zaprasza seniorów po darmowe opaski bezpieczeństwa. Kto i na jakich zasadach może skorzystać ze wsparcia?

opaska_bezpieczenstwa_koperta_zycia-0931-6d4
UM Bełchatów

Czterdziestu bełchatowskich seniorów może otrzymać darmowe opaski bezpieczeństwa. Dzięki temu w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, połączą się z ratownikiem medycznym i otrzymają niezbędną pomoc. Zainteresowani taką formą wsparcia mogą się kontaktować z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Samorząd miasta wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej po raz kolejny przystępują do Korpusu Wsparcia. Chodzi o zapewnienie wsparcia osobom, które mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia. 

- I tutaj z pomocą przychodzą właśnie opaski bezpieczeństwa. Wyglądem przypominają one elektroniczne zegarki. Są jednak wyposażone w czujniki mierzące podstawowe funkcje życiowe. Chodzi m.in. o saturację czy tętno. Dodatkowo opaski mają również tzw. przycisk SOS. Jego wciśnięcie powoduje natychmiastowe połączenie z ratownikiem medycznym. W zależności od sytuacji, zapewni wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosi o interwencję rodzinę seniora, pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wyśle służby ratunkowe - wyjaśniają pracownicy magistratu.

Jak przekazują, w tej edycji programu opaski trafią do czterdziestu bełchatowskich seniorów. Z programu skorzystać mogą osoby, które ukończyły 60. rok życia. Zainteresowani mogą zgłaszać taką chęć do wtorku, 11 czerwca. Wystarczy przyjść do siedziby MOPS-u przy ul. Dąbrowskiego 2. Można również zadzwonić pod nr 518 756 539 lub 44 635 28 71.

Ważne! Samo zgłoszenie nie jest równoznaczne z objęciem omawianym wsparciem. Program nie przewiduje również zakupu nowych opasek dla uczestników ubiegłorocznej edycji Korpusu Wsparcia Seniorów.