wersja testowa serwisu

MOPS rozdaje sprzęt medyczny! Dla kogo darmowy ciśnieniomierz, pulsoksymetr i termometr?

pulsoksymetr-9411
UM Bełchatów

Samorząd Bełchatowa pozyskało blisko 100 tys. zł z PFRON-u na zakup sprzętu medycznego dla niepełnosprawnych mieszkańców miasta. O zestawy w skład, których wchodzą: ciśnieniomierz, pulsoksymetr i termometr bezdotykowy już można się zgłaszać do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Do kogo, całkowicie bezpłatnie, i na jakich warunkach może trafić taki sprzęt? Wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu!

Program Państwowego Funduszu Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych (PFRON) skierowany jest do osób z niepełnosprawnościami, które są poszkodowane na skutek sytuacji kryzysowej wywołanej chorobami zakaźnymi. Chodzi konkretnie o trwającą od kilkunastu miesięcy pandemię COVID-19. 

- Miasto Bełchatów wnioskowało o środki na zakup 300 zestawów medycznych. W sumie do kasy miasta na ten cel wpłynie 99 tys. zł - informują miejscy urzędnicy i dodają: - Za przyznane pieniądze bełchatowski Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, który w naszym mieście będzie realizować program, kupi trzyelementowe zestawy. W każdym z nich znajdą się ciśnieniomierz ramienny, pulsoksymetr oraz termometr bezdotykowy.

Kto może otrzymać zestaw? 

Pomoc trafi do pełnoletnich osób niepełnosprawnych (posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności bądź równoważne) oraz niepełnosprawnych dzieci i młodzieży ( posiadających aktualne, wydane przed ukończeniem 16. roku życia orzeczenie o niepełnosprawności).


Ważne! Na jedno gospodarstwo domowe może zostać przyznany wyłącznie jeden zestaw.

Jak wnioskować? 

Osoby chcące wziąć udział w programie (lub ich prawni opiekunowie), mogą już zgłaszać taką chęć. W tym celu należy skontaktować się z pracownikami Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (ul. Dąbrowskiego 2). Można to zrobić od poniedziałku do piątku między godz. 7:30 a 15:30. Zgłoszenia można także dokonać dzwoniąc do MOPS-u pod numer 44 365 28 72 lub 518 756 539.


Ze względu na ograniczoną liczbę zestawów, zapisy będą przyjmowane do wyczerpania ich limitu.