Moc kosmicznych atrakcji! Na festiwalu Re:aktor bawiły się tłumy małych bełchatowian [Foto]

re-ator

Festiwal Re:aktor przyciągnął tłumy bełchatowian. W niedzielne popołudnie centrum miasta opanowali najmłodsi mieszkańcy miasta, którym zapewniono moc kosmicznych atrakcji!

Tegoroczny festiwal, który już na stałe wpisał się w kalendarz miejskich imprez kulturalnych, z okazji 550. rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika dedykowany był astronomii. 

– Rocznica urodzin Kopernika to dobra okazja, by przypomnieć dzieciom jego odkrycia, ale również zainteresować nauką. Dlatego też postawiliśmy na astronomię i kosmos. A że najlepiej uczymy się dobrze bawiąc było wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych odkrywców, jak i tych nieco starszych – mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu bełchatowskiego Urzędu Miasta.

Na wszystkich, którzy zawitali na plac Narutowicza czekałą moc kosmicznych warsztatów: ceramicznych, plastycznych, kolorowanki, puzzle i wycinanki, a do tego kosmiczne rysostwory. Było można stworzyć orbitę z planetami oraz… rakietę.

Między kolejnymi warsztatami było można obejrzeć specjalny seans „Planetarium", w trakcie którego uczestnicy wybrali się w podróż do środka galaktyki. Dzięki goglom VR, chętni mogli odbyć bardzo realistyczny, ale jednak wirtualny spacer po stacji kosmicznej.

Brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, strefa klocków, modelarnia lotnicza, fotobudka, dmuchańce i trampoliny uzupełniły pełną emocji zabawę.