Młodzi piłkarze rywalizowali na parkiecie hali "Relax". Na podium zawodnicy z Radomska, Opoczna i Bełchatowa

i-miejsce-uks-rap-radomsko.jpg-170384009_20231229-131050_1
UM Piotrków Trybunalski

Drużyna UKS RAP Radomsko zwyciężyła turniej w halowej piłce nożnej chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. W czwartek, 28 grudnia w hali sportowej „Relax" odbył się turniej w halowej piłce nożnej chłopców o Puchar Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego w roczniku 2013 i młodsi. 

Były to jednocześnie eliminacje do rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. W zawodach udział wzięło 8 drużyn: GKS Bełchatów, GUKS Gorzkowice, MKS CERAMIKA Opoczno, UKS CONCORDIA 1909 Piotrków Trybunalski, PIOTRKOWSKA AKADEMIA PIŁKARSKA, UKS RAP Radomsko, MGKS SKALNIK Sulejów oraz AP TMF Tomaszów Mazowiecki. 

Drużyny grały w jednej grupie, systemem „każdy z każdym. O ostatecznej klasyfikacji zdecydowała tabela końcowa. Najlepszy okazał się zespół UKS RAP Radomsko, który z 19 punktami sięgnął po tytuł mistrzowski. 4 punkty mniej zdobyła ekipa MKS CERAMIKA Opoczno. I to te dwie drużyny zakwalifikowały się do turnieju wojewódzkiego. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna GKS Bełchatów, która zdobyła 13 pkt.

Tradycyjnie przyznano również nagrody indywidualne. Najskuteczniejszym strzelcem turnieju został Dawid WOJTAREK (MKS CERAMIKA Opoczno), który w trakcie turnieju strzelił 6 bramek. Z kolei najlepszym bramkarzem wybrano Alana KOŁKA z MGKS SKALNIK Sulejów.  Nagrodę dla najlepszego zawodnika otrzymał zawodnik UKS RAP Radomsko Cyryl STRUZIK. Nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka otrzymał Tadeusz GŁOWACKI z PIOTRKOWSKIEJ AKADEMII PIŁKARSKIEJ.

Puchary oraz nagrody wyróżnionym wręczyli kierownik delegatury Łódzkiego Związku Piłki Nożnej w Piotrkowie Trybunalskim Stanisław SIPA oraz wiceprzewodnicząca Wydziału Gier ŁZPN Jolanta GĄSIOR.

Oto tabela końcowa:
  • 1. UKS RAP Radomsko 19 pkt. 17:0 
  • 2. MKS CERAMIKA Opoczno 15 pkt. 11:0
  • 3. GKS Bełchatów 13 pkt. 6:3
  • 4. MGKS SKALNIK Sulejów 12 pkt. 4:3
  • 5. GUKS Gorzkowice 8 pkt. 3:5
  • 6. AP TMF Tomaszów Mazowiecki 6 pkt. 4:9
  • 7. PIOTRKOWSKA AKADEMIA PIŁKARSKA 5 pkt. 3:8
  • 8. UKS CONCORDIA 1909 Piotrków Trybunalski 0 pkt. 0:20​

Organizatorzy turnieju: Łódzki Związek Piłki Nożnej oraz Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.