Młodzi bełchatowscy wokaliści z gradem nagród na wojewódzkim konkursie! „Niesamowite miasto śpiewających dzieci"

Młodzi bełchatowscy wokaliści z gradem medali na wojewódzkim konkursie! „Niesamowite miasto śpiewających dzieci"
UM Bełchatów

Bełchatów zdobył większość nagród w I Wojewódzkim Konkursie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Grand Prix zdobył Chór „Kantylenka" z „Dwunastki", miejsca na podium zajęli także uczniowie „Trójki" i „Piątki". Gratulujemy.

W konkursie udział wzięło aż 37 szkół z całego województwa łódzkiego. Rywalizacja toczyła się w kilku kategoriach: chór, zespół (gr. młodsza i gr. starsza) oraz soliści (gr. młodsza i gr. starsza). Młodzi artyści przygotowali nieszablonowe interpretacje doskonale znanych pieśni i piosenek patriotycznych. Wszyscy uczestnicy konkursu zaprezentowali bardzo wysoki poziom. Wykonawcy nie tylko pięknie śpiewali, ale również przygotowali specjalne stroje, biało-czerwone. Jury miało bardzo trudne zadanie.

Po przesłuchaniach, profesjonalna komisja konkursowa, której przewodniczyła dr hab. Agnieszka Przybylska z łódzkiej Akademii Muzycznej ogłosiła werdykt.

W kategorii chórów bezkonkurencyjna okazała się bełchatowska „Kantylenka". Utytułowani już uczniowie Szkoły Podstawowej nr 12 zdobyli także Grand Prix konkursu. Drugie miejsce w tej kategorii zajął chór ze SP nr 202 z Łodzi Nowosolnej, trzecie natomiast chór ze SP nr 56 w Łodzi.

Jeśli chodzi o zespoły, to w grupie młodszej najlepszy okazał się zespół wokalny ze SP nr 193 w Łodzi. Drugie miejsce przypadło duetowi z Bełchatowa, a konkretnie Gabrieli i Wiktorii Grębosz ze SP nr 3 w Bełchatowie. Ostatnie miejsce na podium zajął zaś zespół wokalny „Ćwierćnuty" ze SP nr189 w Łodzi. Wśród dzieci starszych wszystkie trzy pierwsze miejsca zajęli uczniowie z Łodzi. Najpiękniej zdaniem jurorów zaśpiewał duet Weronika Wronowska i Krzysztof Jach ze SP nr 41. Kolejne lokaty przypadły zaś zespołowi ze SP nr 204 oraz SP nr 1.

W przypadku solistów, dwie pierwsze lokaty wśród dzieci starszych zajęły młode bełchatowianki: Lena Sobieraj ze SP nr 12 oraz Alicja Zając ze SP nr 3. Trzecie miejsce powędrowało natomiast do Abigail Jaros ze SP nr 16 w Pabianicach.

Ostatnią konkursową kategorią byli soliści młodsi. Tutaj najlepiej oceniony został występ Jagody Barańskiej ze SP nr 193 w Łodzi. Kolejne miejsca zajęły natomiast uczennice z Bełchatowa – Agata Janus z SP nr 5 i Gabriela Grębosz z SP nr 3.

Ostatecznie okazało się więc, że w najwięcej nagród w konkursie zdobyli przedstawiciele naszego miasta. Bełchatów pochwalony został jako „niesamowite miasto śpiewających dzieci". Podczas uroczystej gali w Łodzi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański pogratulował utalentowanym młodym artystom.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięć naszych młodych artystów. Bełchatowscy uczniowie pokazali, że ich trud się opłaca. Chór „Kantylenka" ze Szkoły Podstawowej nr 12 po raz kolejny okazał się bezkonkurencyjny. Pozostali soliści poradzili sobie równie dobrze zajmując czołowe miejsca. Cieszy to niezmiernie i pokazuje, że poza zajęciami podstawowymi, nasi uczniowie rozwijają się także na różnych zajęciach pozalekcyjnych – mówi wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański i dodaje: Sam konkurs pięknie się wpisuje w Święto Niepodległości, które będziemy za chwilę obchodzić. Taka próba pokazywania czym jest niepodległość przez piosenkę, pieśń jest bardzo istotna szczególnie dla tych najmłodszych osób. Jeszcze raz gratuluję wszystkim sukcesów.

Wszystkim uczestnikom I Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej gratulujemy wspaniałych występów. Życzymy również kolejnych sukcesów na ich artystycznej drodze.

Źródło: UM Bełchatów