Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice" działa już od 100 lat! Świętuj z muzykami piękne urodziny!

Uroczystosci_wrzesniowe_Grocholice-25-850x560
UM Bełchatów

Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice" działa już od 100 lat. Ten okrągły jubileusz będzie świętować w najbliższą sobotę 9 września. Wydarzenie jest otwarte i przyjść może każdy.

- Miejska Orkiestra Dęta „Grocholice" to dynamiczny zespół muzyczny, który od 100 lat dostarcza niezapomnianych chwil pełnych dźwięków i emocji. Orkiestra działa przy Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie. Wspiera ją także parafia pw. Wszystkich Świętych w Bełchatowie-Grocholicach oraz OSP w Grocholicach - mówi Dominik Macugowski z Miejskiej Orkiestry Dętej „Grocholice".

Jej występy wielokrotnie urozmaicały także przeróżne miejskiej wydarzenia. Teraz Orkiestra obchodzi 100-lecie istnienia, które honorowym patronatem objęła prezydent Mariola Czechowska. 

Jubileusz odbędzie się w najbliższą sobotę 9 września. Najpierw Miejska Orkiestra Dęta przejdzie ulicami Grocholic. O godz. 14:00 w parafii pw. Wszystkich Świętych odprawiona zostanie msza św. Później wszyscy przeniosą się na plac przy kościele, gdzie od godz. 15:00 zaplanowane są kolejne atrakcje.

Najpierw będzie część oficjalna z wręczeniem pamiątkowych statuetek, prezentacją historii Orkiestry i przemówieniami. Później będą występy dzieci z przedszkola „Bajkowy Zakątek", koncert kapeli „Fakiry" i oczywiście koncert Miejskiej Orkiestry Dętej „Grocholice". Będą też dmuchańce, malowanie buziek, animacje i poczęstunek.

Źródło: UM Bełchatów