wersja testowa serwisu

Mieczysław Pabich świętował 100. urodziny! Dostojny Jubilat przyjął moc życzeń i prezentów

Mieczysław Pabich świętował 100. urodziny! Dostojny Jubilat przyjął moc życzeń i prezentów
gmina Szczerców/ Facebook

9 stycznia swoje stuletnie urodziny obchodził mieszkaniec Szczercowa, Mieczysław Pabich. Dostojnego jubilata odwiedziła w tym tygodniu delegacja przedstawicieli gminnego samorządu, przynosząc prezenty, ale przede wszystkim życzenia długiego życia w zdrowiu i miłości najbliższych.

- To wielka przyjemność składać życzenia już nie stu, ale dwustu lat wszelkiej pomyślności - mówił podczas spotkania wójt Krzysztof Kamieniak. - W imieniu całej gminnej społeczności przekazuję panu Mieczysławowi wiele urodzinowych serdeczności, gratulując jednocześnie długiego i ciekawego życia. 

Mieczysław Pabich mieszka w gminie Szczerców od urodzenia. Początkowo jego dom rodzinny mieścił się w Żabczance, od wielu jednak lat jest już mieszkańcem Szczercowa. Pan Mieczysław od dekady jest wdowcem, wspólnie z żoną wychowali trzech synów i dwie córki; rodzinne grono uzupełnia pokaźna gromada wnuków i prawnuków. Jubilat w czasie swej aktywności zawodowej prowadził doskonale znany mieszkańcom gminy Szczerców zakład stolarski. Jeszcze niedawno w wielu budynkach spotkać można było okna i drzwi, które wyszły spod jego ręki.

- To był mój pierwszy zakup do nowego domu – wspomina Leszek Sobala, strażak ze szczercowskiej jednostki OSP. – Ramy okienne od pana Pabicha służyły mi wiele lat.

- Ja z kolei muszę wspomnieć o działalności jubilata w naszej Radzie Parafialnej – dodaje Andrzej Jędraszek, wieloletni szef Zarządu Gminnego OSP. - Do budowy domu parafialnego dołożył swoją cegiełkę i widać było, że sprawia mu to wielką przyjemność. 

Urodzinowa wizyta strażaków nie może dziwić. Pan Mieczysław był członkiem wspierającym naszej jednostki przez wiele dziesięcioleci.

- Odkąd sięgam pamięcią był z nami, przyjmowałem od niego składki członkowskie - potwierdza Jan Klarecki, były skarbnik, prowadzący też przez lata kronikę OSP w Szczercowie. - Zawsze zaangażowany i chętny do pomocy. A z Basią, jedną z córek pana Mieczysława, chodziłem do klasy! 

Osiągnięcie tak szacownego wieku wiąże się z pewnymi benefitami - wraz z setnymi urodzinami seniorzy otrzymują specjalne, comiesięczne świadczenie honorowe. Wysokość tej „dodatkowej emerytury" może być różna. Wszystko zależy od tzw. kwoty bazowej, która obowiązuje w dniu ich setnych urodzin. Z pewnością świadczenie to pomoże cieszyć się Panu Mieczysławowi jesienią życia. My ze swej strony przesyłamy życzenia dobrego zdrowia i rezerwujemy czas na wiele kolejnych spotkań.