wersja testowa serwisu

"Mickiewicz" z rekordową liczbą przyjętych licealistów! Ilu uczniów rozpocznie naukę w III LO?

lista_uczniow-5467
UM Bełchatów

Szkoły ponadpodstawowe ogłosiły listy przyjętych do szkół. W jedynym liceum prowadzonym przez samorząd miasta - III LO im. Adama Mickiewicza od nowego roku szkolnego naukę rozpocznie rekordowa liczba licealistów. Dla ponad stu tegorocznych absolwentów szkół podstawowych przygotowano pięć klas, w tym dwie integracyjne.

Uczniowie, którzy jako szkołę pierwszego wyboru wskazali III LO, to, czy zostali zakwalifikowani, mogą sprawdzić na trzy sposoby – bezpośrednio na tablicy ogłoszeń w placówce, na internetowej stronie szkoły >>> KLIKNIJw zakładce: nabór bądź logując się do systemu internetowego. W procesie rekrutacji decydująca była liczba punktów uzyskanych przez absolwentów podczas egzaminu ósmoklasisty, a także oceny na świadectwie oraz naukowe, artystyczne czy sportowe osiągnięcia. Ostatecznie naukę w Mickiewiczu kontynuować będzie 102 uczniów (stan na 2 sierpnia 2021 roku).

- Okazało się, że przygotowana przez nas oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Chętnych było bardzo dużo, stąd też decyzja prezydent Marioli Czechowskiej, że stworzymy pięć, a nie jak początkowo planowaliśmy, trzy oddziały – tłumaczy wicedyrektor miejskiego liceum, Małgorzata Załęczna. – Profil psychologiczno-społeczny zawsze przyciągał wielu chętnych, ale w tym roku chętnych było tak wielu, że powstaną aż dwa takie oddziały. Jeden z nich będzie integracyjny, podobnie jak klasa informatyczno-językowa. Cieszymy się, że coraz więcej młodych ludzi stawia na naukę przedmiotów ścisłych w naszej szkole, wcześniej zdecydowany prym wiodły te humanistyczne – dodaje wicedyrektor.

Tradycyjnie już w III LO otwarta zostanie też klasa mistrzostwa sportowego, a tegoroczną nowością będzie oddział ratownictwa medycznego z grupą geograficzno-turystyczną.

- Dla nas zawsze najważniejszy jest uczeń, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego też co roku wprowadzamy szereg autorskich programów, w tym także w językach obcych i zapewniamy zajęcia dodatkowe ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Nasi uczniowie mają regularne wykłady na zaprzyjaźnionych uczelniach wyższych, mogą liczyć na spotkania z bankowcami, urzędnikami, prawnikami i sędziami. Program każdej z klas jest tak przemyślany, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości konkretnych studiów – podkreśla Małgorzata Załęczna.

We wtorek, 3 sierpnia, ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Kandydaci, którzy nie dostali się do wybranych przez siebie szkół, mogą jeszcze aplikować do III Liceum Ogólnokształcącego. Ten etap naboru zakończy się 31 sierpnia.