"Mickiewicz" z rekordową liczbą przyjętych licealistów! Ilu uczniów rozpocznie naukę w III LO?

lista_uczniow-5467
UM Bełchatów

Szkoły ponadpodstawowe ogłosiły listy przyjętych do szkół. W jedynym liceum prowadzonym przez samorząd miasta - III LO im. Adama Mickiewicza od nowego roku szkolnego naukę rozpocznie rekordowa liczba licealistów. Dla ponad stu tegorocznych absolwentów szkół podstawowych przygotowano pięć klas, w tym dwie integracyjne.

Uczniowie, którzy jako szkołę pierwszego wyboru wskazali III LO, to, czy zostali zakwalifikowani, mogą sprawdzić na trzy sposoby – bezpośrednio na tablicy ogłoszeń w placówce, na internetowej stronie szkoły >>> KLIKNIJw zakładce: nabór bądź logując się do systemu internetowego. W procesie rekrutacji decydująca była liczba punktów uzyskanych przez absolwentów podczas egzaminu ósmoklasisty, a także oceny na świadectwie oraz naukowe, artystyczne czy sportowe osiągnięcia. Ostatecznie naukę w Mickiewiczu kontynuować będzie 102 uczniów (stan na 2 sierpnia 2021 roku).

- Okazało się, że przygotowana przez nas oferta spotkała się z dużym zainteresowaniem młodzieży. Chętnych było bardzo dużo, stąd też decyzja prezydent Marioli Czechowskiej, że stworzymy pięć, a nie jak początkowo planowaliśmy, trzy oddziały – tłumaczy wicedyrektor miejskiego liceum, Małgorzata Załęczna. – Profil psychologiczno-społeczny zawsze przyciągał wielu chętnych, ale w tym roku chętnych było tak wielu, że powstaną aż dwa takie oddziały. Jeden z nich będzie integracyjny, podobnie jak klasa informatyczno-językowa. Cieszymy się, że coraz więcej młodych ludzi stawia na naukę przedmiotów ścisłych w naszej szkole, wcześniej zdecydowany prym wiodły te humanistyczne – dodaje wicedyrektor.

Tradycyjnie już w III LO otwarta zostanie też klasa mistrzostwa sportowego, a tegoroczną nowością będzie oddział ratownictwa medycznego z grupą geograficzno-turystyczną.

- Dla nas zawsze najważniejszy jest uczeń, jego potrzeby i zainteresowania. Dlatego też co roku wprowadzamy szereg autorskich programów, w tym także w językach obcych i zapewniamy zajęcia dodatkowe ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych. Nasi uczniowie mają regularne wykłady na zaprzyjaźnionych uczelniach wyższych, mogą liczyć na spotkania z bankowcami, urzędnikami, prawnikami i sędziami. Program każdej z klas jest tak przemyślany, byśmy mogli jak najlepiej przygotować naszych uczniów do podjęcia w przyszłości konkretnych studiów – podkreśla Małgorzata Załęczna.

We wtorek, 3 sierpnia, ruszyła rekrutacja uzupełniająca. Kandydaci, którzy nie dostali się do wybranych przez siebie szkół, mogą jeszcze aplikować do III Liceum Ogólnokształcącego. Ten etap naboru zakończy się 31 sierpnia.

 

RODO oraz Polityka cookies
Z uwagi na wymogi prawne, niniejszym przedstawiamy informacje na temat przetwarzania danych dostarczanych przez Ciebie podczas korzystania z naszych portali informacyjnych. Klikając w przycisk "Przejdź do portalu", wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych za pomocą plików cookies przez naszych partnerów reklamowych dla celów opisanych poniżej. Jeśli nie wyrażasz zgody na przetwarzanie wspomnianych danych, w każdej chwili możesz opuścić nasz portal. Przechodząc dalej za pomocą przycisku „Przejdź do portalu”, Twoje dane będą przetwarzane przez nas na podstawie prawnie uzasadnionego interesu administratora danych lub przez naszych partnerów. Przetwarzanie to nie wymaga wyrażenia przez Ciebie zgody, ale możesz mu się w każdej chwili sprzeciwić.
Stosowanie plików cookies oraz pozostałych technologii informatycznych
Nasz portal oraz nasi partnerzy, stosujemy pliki cookies i pozostałe technologie informatyczne, które gromadzą informacje m.in. o odwiedzanych przez Ciebie stronach internetowych oraz podstronach, a także o lokalizacji urządzenia. Ma to przede wszystkim na celu:
• zapewnienie bezpieczeństwa użytkowników w trakcie korzystania ze stron naszych portali informacyjnych,
• poprawę i stałe ulepszanie świadczonych przez nas usług, dzięki zbieraniu i wykorzystaniu tych danych w celach analitycznych i statystycznych,
• wyświetlanie spersonalizowanych reklam, które odpowiadają Twoim zainteresowaniom (remarketing).
Zakres wykorzystywania plików cookies możesz dowolnie określić w ustawieniach Twojej przeglądarki. Każda przeglądarka posiada własne ustawienia cookies. Jeśli nie wprowadzisz zmian w ustawieniach będzie to oznaczało, iż zgadzasz się na zapisywanie informacji w plikach cookies, a następnie na przechowywane ich w pamięci Twojego urządzenia. Zarówno my, jako właściciele portalu oraz nasi partnerzy możemy uzyskiwać dostęp do tych informacji. 
Wykorzystanie informacji
Aby dopasować wyświetlanie reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań, wykorzystujemy właśnie zebrane i zapisane informacje w plikach cookies. Administratorem Twoich danych jest Local Service sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi, przy ulicy Sienkiewicza 85/87 lok. 8, 90-057 Łódź. Możesz skontaktować się z nami za pomocą formularza kontaktowego oraz w dowolnym momencie wyrazić swój sprzeciw wobec tego rodzaju działań. 
Wykorzystywanie Twoich informacji przez naszych partnerów
Mając na uwadze współpracę z dostawcami reklamowymi informujemy, iż działania w celach marketingowych mogą podejmować nasi partnerzy, korzystający z powierzchni reklamowych w naszych portalach. Do naszych partnerów zaliczamy Google Adsense, a także agencje reklamowe, agencje interaktywne, domy mediowe oraz innych dostawców reklam, w tym Taboola. Podobnie, jak i my, nasi dostawcy reklam również gromadzą i wykorzystują informacje zgromadzone w plikach cookies. Dzięki takim danym, w naszych portalach zobaczysz reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań.
Celem przetwarzania Twoich danych zawartych w plikach cookies przez naszych partnerów jest:
• przechowywanie Twoich informacji na urządzeniu z którego przeglądasz nasz portal i dostęp do nich
• wybór reklam do wyświetlenia w tym reklam spersonalizowanych,
• dopasowanie treści spersonalizowanych
• pomiar efektywności reklam,
• dostarczanie jak najbardziej efektywnych reklam, zgodnych z Twoimi zainteresowaniami.
Abyśmy wraz z naszymi partnerami mogli podejmować powyższe działania, wymagana jest Twoja zgoda, którą wyrażasz poprzez kliknięcie w przycisk „Przejdź do serwisu”. Pamiętaj, że Twoja zgoda jest dobrowolna. Bez niej korzystanie z naszych portali będzie pozbawione wielu funkcji, co może wpłynąć na jakość wyświetlanych informacji.
Twoje prawa
Pamiętaj, że udzieloną zgodę możesz w dowolnym momencie wycofać, korzystając a naszego formularza kontaktowego, jednak pamiętaj, iż wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem. Za pomocą wspomnianego formularza kontaktowego możesz także wyrazić swój sprzeciw wobec przetwarzania Twoich danych na podstawie naszego prawnie uzasadnionego interesu lub prawnie uzasadnionego interesu naszych partnerów. Zgodnie z obowiązującym prawem, możesz zgłosić nam, jako podmiotowi wykorzystującemu Twoje dane żądanie dostępu do tych danych, zmiany ich, usunięcia lub ograniczenia wykorzystania. Zapraszamy Cię także do odwiedzenia naszej Polityki prywatności.