Najważniejsze wideo w ebe24

Łzy wzruszenia, okrzyki radości i śpiewane na całe gardło narodowe hymny - finał III Mistrzostw świata w nordic walking [Foto]

Łzy wzruszenia, okrzyki radości i śpiewane na całe gardło narodowe hymny - tak najkrócej można podsumować niedzielne zakończenie III Mistrzostw świata w nordic walking. Zawody, które odbyły się w Bełchatowie w miniony weekend zgromadziły setki amatorów marszu z kijkami.

Walka była niezwykle zacięta i trudno się dziwić, kiedy do Bełchatowa zjechały silne reprezentacje 21 krajów - wśród nich mocne drużyny Hiszpanii czy Włoch. Najwięcej zawodników co oczywiście zrozumiałe, to ci reprezentujące biało - czerwone, polskie barwy.

CZYTAJ >>> Sportowe emocje na mistrzowskim poziomie! Za nami III Mistrzostwa Świata w nordic walking - zobacz rywalizację blisko 900 "kijkarzy" z 21 krajów globu [Foto]

Co wyjątkowo cieszy nas, gospodarzy tej imprezy wśród triumfatorów było także liczne grono bełchatowian. Aż dziesięciu zawodników Klubu Sportowego Nordic Walking Bełchatów stanęło na podium. W sumie zdobyli 3 złota, 2 srebra i 5 brązowych medali.

Złote krążki zdobyli: Agnieszka Krawętek (10 km K 50), Barbara Wójcik (21 km K 60) oraz 9-letni Tomasz Ostrowski (5 km M 1). Srebra zawisły na szyjach Mariusa Podolaka (21 km M 45) i Bogusława Napierały (10 km M 75). Natomiast medale brązowe wywalczyli: Hania Pompa (5 km K1), Anna Motyl (5 km K50), Aleksandra Dembala (5 km K30), Bogumiła Golanowska (5 km K75) i Marcin Świerczyński (5 km M80+).

ZOBACZ >>> Mistrzostwa Świata uroczyście otwarte! Blisko 900 "kijkarzy" z 21 krajów rusza do rywalizacji [Foto]

Dodatkowo dwa pierwsze miejsca w klasyfikacji rodzin także należą do bełchatowian – pierwsze miejsce zdobyli członkowie rodziny Pompa, a drugie – Ostrowscy. Na tym nie koniec. Klub Sportowy Nordic Walking Bełchatów wywalczył także drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej, a Aleksandra Dembska otrzymała Zieloną Kartę za wybitną technikę w nordic walking.