Koszmarny wypadek w Rozprzy, 19-letnia kierująca walczy o życie. Sprawca wypadku prawdopodobnie pijany! [Foto]

Koszmarny wypadek w Rozprzy, 19-letnia kierująca walczy o życie [Foto]
KMP Piotrków Trybunalski

​19- letnia kierująca w stanie krytycznym została przetransportowana do szpitala po tym, jak kierowany przez nią pojazd został uderzony przez inną osobówkę. Młoda kobieta straciła panowanie na Renault Scenic wypadła z drogi i uderzyła w drzewo. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że sprawca zdarzenia 38-letni kierowca VW był pijany.

Do wypadku na DK 91 w Rozprzy doszło w niedzielę, 14 stycznia przed godziną 12.00. 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni kierujący volkswagenem, w wyniku niezachowania ostrożności najechał na tył samochodu marki renault scenic, w wyniku czego 19-letnia kierująca tym pojazdem utraciła panowanie nad samochodem i uderzyła w drzewo. Kobieta została przewieziona do szpitala – informuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Siła uderzenia była ogromna, samochód poszkodowanej dosłownie owinął się wokół przydrożnego drzewa. Niestety tak dramatyczny przebieg wypadku przełożył się na obrażenia 19-latki. Kiedy na miejsce, jako pierwsi przybyli strażacy młoda kobieta nie miała funkcji życiowych. Strażacy natychmiast przystąpili do reanimacji, dalszą resustytację krążeniowo - oddechową prowadziła załoga karetki pogotowia. Nastolatka została przetransportowana do szpitala. W tej chwili jest cały czas hospitalizowana na OIOMie. 

- Dwóm pasażerom podróżujących z 19-latką, nic się nie stało - mówi Gajewska i dodaje: - W związku z podejrzeniem kierowania w stanie nietrzeźwości, 38-latek został przewieziony do szpitala celem pobrania krwi