wersja testowa serwisu

Konkurs "Bełchatowskie Legendy" rozstrzygnięty

m-anna_mokrzynska1

Znamy laureatów konkursu plastycznego „Bełchatowskie Legendy". W sumie nadesłano ponad 50 prac, spośród których komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia w sześciu kategoriach. Nazwiska wszystkich nagrodzonych znaleźć można na oficjalnym profilu fb organizatora, czyli Muzeum Regionalnego w Bełchatowie.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie w dowolnej technice ilustracji do jednej z bełchatowskich legend, które prezentowane były na oficjalnym kanale YouTube (https://www.youtube.com/channel/UCYPspxjFfxQbAYVhVhBbsAg) oraz facebookowym profilu Muzeum Regionalnego (https://www.facebook.com/Muzeum-Regionalne-w-Be%C5%82chatowie-357473087640391). Pracownicy placówki oraz zaproszeni przez nich goście czytali oparte na tradycyjnym przekazie oraz źródłach historycznych opowieści m.in. o spalonym dębie cygańskim, rodzinie Hellwigów, historii zakonu franciszkanów w Bełchatowie, złocie szlachcica z Kluk czy okrutnych rządach Bykowskich i Kowalewskich.

W konkursie „Bełchatowskie legendy" udział wzięło 45 osób, które nadesłały w sumie 55 prac. Podczas ich oceny komisja brała pod uwagę technikę wykonanej pracy, jej oryginalność, pomysłowość autora, estetykę i zgodność z tematem. Na tej podstawie wyłoniono laureatów w sześciu kategoriach – dzieci w wieku 5-6 lat, 7-8 lat, 10-11 lat, młodzież w wieku 12-14 lat, dorośli i grafika komputerowa. Nazwiska zwycięzców i wyróżnionych opublikowane zostały na oficjalnym profilu fb Muzeum Regionalnego (https://www.facebook.com/Muzeum-Regionalne-w-Be%C5%82chatowie-357473087640391).

Zobacz galerię prac konkursowych (https://www.facebook.com/Muzeum-Regionalne-w-Be%C5%82chatowie-357473087640391).

Co ważne, wszystkie nadesłane na konkurs prace zostaną wykorzystane jako ilustracje do e-booka „Bełchatowskie Legendy", który będzie można pobrać bezpłatnie ze strony bełchatowskiego muzeum.

Jak informuje organizator konkursu, laureaci, którym serdecznie gratulujmy, będą mogli odbierać nagrody w siedzibie muzeum przy ul. Hellwigów 11 miedzy 1 a 15 marca. Szczegółowe informacje na ten temat uzyskać można pod numerem tel. 44 633 11 33.

źródło: UM Bełchatów