wersja testowa serwisu

Kolejni pijani kierujący na drogach powiatu bełchatowskiego

alkomat-kierowca-auto

W miniony weekend policjanci z bełchatowskiej drogówki, pełniący służbę na terenie powiatu, udaremnili jazdę 4 nietrzeźwym kierowcom. Zatrzymani mieli od 0,5 do ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za czyn, którego się dopuścili, odpowiedzą przed sądem. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 12 lutego 2021 roku, około godziny 19.30 w miejscowości Gadki, gmina Drużbice, funkcjonariusze z Posterunku Policji w Drużbicach zatrzymali 50-letniego kierującego pojazdem marki Rover. Mężczyzna poruszał się pojazdem mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu, ponadto posiadał on czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. O nietrzeźwym kierującym dyżurnego bełchatowskiej jednostki, poinformowali świadkowie, którzy do czasu przyjazdu patrolu jechali za pojazdem, jednocześnie próbując uniemożliwić kierującemu dalszą jazdę.

Kolejny nietrzeźwy został zatrzymany 13 lutego 2021 roku około godziny 18.30 w Zelowie. Funkcjonariusze drogówki widząc kierującego BMW, którego styl jazdy wskazywał, że może on się znajdować pod wpływem alkoholu, zatrzymali go do kontroli. Policjanci nie pomylili się, 29-letni mężczyzna miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

14 lutego 2021 roku około godziny 12.00 na jednym z bełchatowskich osiedli świadek widząc nietrzeźwego kierującego, który z trudem opuszczał swój samochód, uniemożliwił mu dalszą jazdę, a o fakcie tym poinformował odpowiednie służby. Przybyły na miejsce patrol dokonał badania na zawartość alkoholu, okazało się, że 40-letni kierujący Renault Clio miał ponad 2,5 promila w organizmie. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia, około godziny 13.30 w miejscowości Ignaców, gmina Zelów funkcjonariusze zatrzymali do kontroli 36-letniego kierującego Citroenem, który kierując samochodem, miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy się nie tylko na karę, ale również na utratę życia lub zdrowia, bądź spowodowanie wypadku.

Policjanci dziękują mieszkańcom za czujność i godną naśladowania obywatelską postawę. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy ma prawo ująć osobę na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po popełnieniu przestępstwa. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać Policji.

źródło: KPP w Bełchatowie