W kłótni chwyciła za nóż i zadała cios w klatkę piersiową! 33-latka z zarzutem usiłowania zabójstwa

era
KPP Radomsko

Radomszczańscy policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, która podczas awantury ugodziła nożem swojego partnera. 33-latek trafił do szpitala. Kobieta usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę, 21 maja, około godziny 10:00 policjanci zostali skierowani na interwencję do jednego z mieszkań w miejscowości Kamieńsk. Na miejscu obecna załoga pogotowia ratunkowego udzieliła pierwszej pomocy pokrzywdzonemu. W rozmowie z mężczyzną funkcjonariusze ustalili, że w mieszkaniu doszło do awantury z jego partnerką. 

- Kobieta podczas sprzeczki ugodziła nożem 33-latka, powodując u niego obrażenia klatki piersiowej. Rannego mężczyznę przewieziono do szpitala. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Była nietrzeźwa, miała 0,84 mg/l alkoholu w organizmie. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanej 27-latce zarzutu usiłowania zabójstwa - przekazuje radomszczańska policja.

Za ten czyn grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku o zastosowanie wobec podejrzanej tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.