wersja testowa serwisu

KGW Niedyszyna wraz z "Moderato" najlepsi w województwie łódzkim!

KGW-kafel
KGW Niedyszyna/ Facebook

W artystycznej rywalizacji pokonały ponad dwadzieścia innych kół z całego województwa łódzkiego. Panie z Koła Gospodyń WIejskich z Niedyszyny wraz z zespołem Moderato zostały laureatkami I miejsca półfinału festiwalu „Polska od kuchni". Tym samym w minioną sobotę (3 lipca) zespół wywalczył sobie w Uniejowie przepustkę od ogólnopolskiego finału Festiwalu, który zaplanowano na 25 września na Stadionie Narodowym.

„Polska Od Kuchni" Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich ma na celu integrację, aktywizację i wsparcie lokalnych społeczności, promocję polskich produktów i dziedzictwa kulinarnego oraz wymianę międzypokoleniowej wiedzy, umiejętności i przekazanie tradycji młodszym pokoleniom. Koła Gospodyń Wiejskich w całym kraju mogą w ramach imprezy rywalizować w czterech konkursach: wybory miss wdzięku, kulinarnym, artystycznym oraz w kategorii kobieta gospodarna i wyjątkowa. Najpierw panie walczą w poszczególnych województwach, potem rywalizacja w wielkim finale  ma już charakter ogólnopolski zwieńczony imprezą na Stadionie Narodowym.

Konkurs Artystyczny festiwalu „Polska od kuchni", w którym bezkonkurencyjne okazały się mieszkanki Niedyszyny, to kategoria dla pań, które w ramach Kół Gospodyń Wiejskich doskonałą swoje wyjątkowe umiejętności. Talentem może być wszystko, co postrzegacie w ten sposób: śpiew, taniec, malowanie, haft, lepienie z gliny czy też tworzenie pięknych symboli regionalnych, wycinanek itp. W przypadku KGW z Niedyszyny panie prezentowały swoje wokalne umiejętności. Zwyciężczynie uzyskały nie tylko tytuł Najciekawszego KGW, ale także nagrody rzeczowe i pieniężne na rzecz swojego Koła. 

Finał konkursu artystycznego KGW 2021 odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie, w trakcie Finału Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni".

Koło Gospodyń Wiejskich z Niedyszyny wraz z zespołem Moderato już zapewnili sobie w nim udział! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!