Kadrowe tsunami w miejskich spółkach. Redaktor naczelny prezesem PGM-u, w TBSie nowa twarz związana z branżą spożywczą

Kadrowe tsunami w miejskich spółkach. Redaktor naczelny prezesem PGM-u, w TBSie nowa twarz związana z branżą spożywczą
UM Bełchatów

Ruszyło kadrowe tsunami w miejskich spółkach. Od kilku dni i godzin dochodzi do zmian na stanowiskach prezesów firm należących do samorządu miasta. Już w tej chwili mamy nowych szefów Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej. W kolejce  - jak udało nam się nieoficjalnie ustalić czekają kolejne - Miejski Zakład Komunikacji i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.

Personalne zmiany otworzyła ta w Bełchatowskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. Dotychczasowego prezesa, Zbigniewa Kuchciaka zastąpiła Sylwia Balcerzak. Do tej pory Balcerzak zawodowo była związana z branżą spożywczą.

Spółka ma też oczywiście nową Radę Nadzorczą, którą tworzą: Krzysztof Nowak - przewodniczący i członkowie: Bogdan Stachowicz i Anna Dziduch. 

We wtorek, 11 czerwca na oficjalnej stronie kolejnej miejskiej spółki, Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej pojawiły się także najświeższe informacje o składzie nowych władz PGM. Zgodnie z zamieszczonymi dziś danymi wiemy, że i w tym podmiocie doszło do zmian w składzie Rady Nadzorczej, do tej powołano: Piotra Pieca, jako przewodniczącego, Pawła Chybalskiego w funkcji wiceprzewodniczącego oraz Roberta Stefańskiego jako członka RN. Nowa rada stanowisko prezesa powierzyła Piotrowi Samsikowi. Tym samym Samsik związany do tej pory między innymi z mediami, a wcześniej także z WOD. - KAN - em zastąpił na tym stanowisku Dariusza Watę. 

Ponadto funkcję Dyrektora ds. Realizacji Usług DRU przyznano Krzysztofowi Polakowi. Funkcję Prokurenta Głównego Księgowego w PGM pełni Anna Retkiewicz, a stanowisko prokurenta Kierownika Działu Finansowo-Księgowego pełni Ewa Szamburska.

To na tyle oficjalnych danych. O zmiany w miejskich spółkach zapytaliśmy w Urzędzie Miasta, który jest 100-procentowym udziałowcem podmiotów. Na ten moment magistrat sprawy nie komentuje, bo jak usłyszeliśmy od rzecznika prasowego, informowaniem o kadrowych nowościach mają się zająć poszczególne spółki. Nie jest wykluczone, że prezydent Marjan odniesie się do personalnych decyzji w momencie, kiedy będzie już po wszystkich zmianach.

Nieoficjalnie natomiast wiemy, że zmian w zarządach jeszcze można się spodziewać. Jak przekazały nam nasze wiarygodne źródła, prezesem Miejskiego Zakładu Komunikacji ma zostać Marek Kwapisiewicz. Świeżo upieczony kandydat w ostatnich wyborach do Parlamentu Europejskiego i zaufany współpracownik Patryka Marjana ma na tym stanowisku zastąpić Ireneusza Owczarka, który za pierwszej kadencji Marioli Czechowskiej pełnił funkcję wiceprezydenta Bełchatowa. 

Nieoficjalnie dopłynęły też do nas informacje, że Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma zostać nowym miejscem pracy dla braci - Jarosława i Sebastiana Brózdy. Ten pierwszy z wymienionych ma zostać prezesem PEC-u, Sebastian Brózda, który stracił niedawno posadę prezesa bełchatowskiego PKS- u ma zostać powołany na dyrektora. To czy te nieoficjalne informacje się sprawdza dowiemy się najprawdopodobniej w przeciągu kilku bądź kilkunastu najbliższych dni.