wersja testowa serwisu

Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie organizuje wyjazd na strzelnicę

year-market-816032_960_720

GOK w Kleszczowie w ramach projektów zajęć, organizowanych w wakacje dla dzieci i młodzieży, zorganizuje w sierpniu wyjazdy na strzelnicę.

W poniedziałek 10 sierpnia odbędzie się wyjazd dla dzieci w wieku 10-15 lat, natomiast w środę 12 sierpnia – dla młodzieży i studentów w wieku 16-25 lat. Przewidziano część teoretyczną, w ramach której omówione zostaną: warunki bezpieczeństwa obchodzenia się z bronią oraz na strzelnicy, budowa i zasada działania broni, postawy strzeleckie i nauka celowania, składanie, rozkładanie oraz konserwacja broni, łączne czynności do wykonywania strzelań, pierwsza pomoc przedmedyczna.

Następnie uczestnicy wyjazdu przystąpią do praktycznego strzelania. Broń będzie dobierana indywidualnie w zależności do wieku, warunków fizycznych i umiejętności uczestnika. Przewidziano następujące rodzaje broni strzeleckiej: wiatrówka, KBKS, karabinek BERYL SPORT, karabinek AKMS, pistolet GLOCK-17.

Zapisy na wyjazd prowadzone są przez GOK do 31 lipca. Szczegóły dotyczące godzin przyjazdu i powrotu będą przekazane w trakcie zapisów. GOK informuje, że podczas wyjazdu nie przewidziano posiłku, a strzelanie odbędzie się na strzelnicy plenerowej.

źródło: GOK Kleszczów