Gmina Drużbice: Urzędnicy ruszają w teren na kontrole! Co i jak będą sprawdzać?

b2ap3_thumbnail_pexels-photo-5999874
Pexels

W miniony poniedziałek, 6 czerwca w gminie Drużbice ruszyły kontrole przydomowych szamb i oczyszczalni ścieków. Przez najbliższe tygodnie upoważnieni pracownicy drużbickiego Urzędu Gminy będą sprawdzać nieruchomości pod względem posiadanych umów na opróżnianie bezodpływowych zbiorników. Na co urzędnicy będą zwracać szczególną uwagę? 

- Zakres kontroli będzie obejmował w szczególności sprawdzenie posiadania umów zawartych na opróżnianie zbiorników bezodpływowych z przedsiębiorcą posiadającym zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych oraz częstotliwość ich opróżniania, na podstawie okazanych rachunków lub faktur - informuje Tomasz Głowacki, wójt Drużbic.

Jak podkreślają urzędnicy, w pierwszej kolejności kontrolowane będą te nieruchomości, w przypadku których nie dokonano zgłoszenia do gminnej ewidencji zbiorników bezodpływowych i przydomowych oczyszczalni ścieków.

Urzędnicy wyraźnie zaznaczają, że właściciele nieruchomości, którzy nie mają jeszcze podpisanych umów na opróżnianie zbiorników bezodpływowych powinny to uczynić niezwłocznie. Kto nie wykonuje obowiązków wymienionych podlega karze grzywny.

Lista przedsiębiorstw posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w powyższym zakresie na terenie Gminy Drużbice jest dostępna TUTAJ