Gmina Bełchatów policzyła ilość mieszkańców. Wzrosty zameldowań, ale i zgonów

woman-typing-writing-windows
Pixabay

Regularnie rośnie liczba mieszkańców gminy Bełchatów. Samorząd właśnie podzielił się najnowszymi danymi demograficznymi z poszczególnych sołectw za 2021 rok. Wniosek jest jeden: tendencja wzrostu liczby mieszkańców dotyczy przeważającej części wsi.

W ciągu całego 2021 roku liczba mieszkańców gminy Bełchatów wzrosła o kolejne 219 osób i tym samym jest to kolejny rok, w którym samorząd odnotowuje wzrosty w tym zakresie. Podając liczbę nowych mieszkańców gminni urzędnicy informują, że statystyki dotyczą osób zameldowanych na stałe na jej terenie.

- Tak wysokie dodatnie saldo to w głównej mierze zasługa dużej liczby osób, które zameldowały się na naszym terenie - było ich w 2021 roku aż 528 (rok wcześniej 504) przy 273 wymeldowanych osobach (rok wcześniej 247 osób). Niestety, podobnie jak w większość samorządów w naszym kraju, w roku 2021 odnotowaliśmy ujemny przyrost naturalny - informują pracownicy UG Bełchatów. 

W gminie Bełchatów urodziło się 110 dzieci, ale zmarło aż 143 mieszkańców. Wśród osób zmarłych są 62 kobiety i 81 mężczyzn. Dla porównania, w 2020 roku zmarło 130 osób. 

Załączona poniżej mapka obrazuje, ilu mieszkańców zamieszkuje poszczególne sołectwa. Liczba w kolorze zielonym, oznacza przyrost mieszkańców w porównaniu z rokiem 2020, czerwona - to znak, że mieszkańców ubyło. Jedynie w przypadku sołectwa Podwody Kolonia liczba mieszkańców utrzymała się na tym samym poziomie. 

PRZECZYTAJ TAKŻE >>> Nowe granice gmin Bełchatów i Kleszczów stają się faktem! Premier podpisał rozporządzenie! Ile zyska biedniejszy sąsiad?