Fotograficy z BTF-u prezentują swoje najlepsze prace. Przed nami wernisaż XVI Przeglądowej Wystawy Fotografii

btf
BTF

Już w piątek, 17 listopada odbędzie się wernisaż, kolejnej, już szesnastej przeglądowej wystawy Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego. Najnowsza prezentacja obejmuje  ponad 60 najlepszych tegorocznych zdjęć członków i sympatyków BTF-u. Wernisaż odbędzie się 17 listopada w Galerii „Na Piętrze" MCK PGE Gigantów Mocy.

Szesnasta już wystawa przeglądowa będzie doskonałą okazją do zobaczenia dzieł naszych bełchatowskich fotografów, ale nie tylko. Pokazane bowiem zostaną zdjęcia członków towarzystwa, a także zaprzyjaźnionych z nim artystów. 

- Cieszymy się, że możemy pokazać nasze prace, nad którymi pracowaliśmy przez cały 2023 rok. Można więc śmiało powiedzieć, że na wystawie zaprezentujemy pełen wachlarz fotograficznych form i tematów. Przyroda, natura, krajobraz, zdjęcia koncepcyjne i portret to tylko niektóre z nich – mówi Andrzej Juchniewicz, prezes Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Na ekspozycji w Galerii „Na Piętrze" będzie można oglądać prace dwudziestu jeden fotografów i fotografików z różnych stron Polski, a także z zagranicy. Jeśli więc lubisz fotografię, koniecznie zobacz najlepsze tegoroczne zdjęcia BTF-u. Jeżeli chodzi o liczbę zdjęć, to będzie ich w sumie 65.

Wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 17 listopada. Początek wydarzenia o godz. 18:00. Sama wystawa zaś będzie otwarta dla zwiedzających do końca roku.

Honorowy patronat nad wystawą objęli: Mariola Czechowska, Prezydent Bełchatowa oraz Pan Zbigniew Kasztelewicz p.o. Prezes Zarządu – Wiceprezes Zarządu ds. Wydobycia PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A.