wersja testowa serwisu

Błyskawiczna ewakuacja urzędu gminy w Klukach! W akcji strażacy z OSP Kluki i Kaszewice

4A0D68ACB-B5FA-5501-E2CC-7A8DC62A239_20210813-083824_1
UG Kluki

Strażacy z dwóch jednostek OSP z terenu gminy wzięli udział w akcji ewakuacyjnej Urzędu Gminy Kluki. W piątek, 13 sierpnia druhowie z OSP Kluki i Kaszewice interweniowali w obiekcie. Nagła i całkowicie niespodziewana dla urzędników, a upozorowana przez ratowników OSP akcja, była świetnym sprawdzianem sprawności ratowniczej.

Wyposażeni w sprzęt ratowniczy druhowie OSP zajechali trzema wozami bojowymi przed Urząd Gminy Kluki. Szybko i sprawnie, wszystkim dostępnymi wejściami wtargnęli do urzędu i równie sprawnie ewakuowali pracowników z budynku. Wyposażeni w kombinezony ratownicze, maski i potrzebny sprzęt, przeszukali każdy zakątek urzędu i sprawdzili cały budynek pod względem jego bezpieczeństwa na wypadek pożaru.

Wszyscy pracownicy, jak stali, zbiegli dwiema klatkami schodowymi do wyjść i pod nadzorem Strażaków wydostali się na dziedziniec za urzędem. Po szybkiej weryfikacji, okazało się, że nie brakuje nikogo, że wszyscy – współpracując z ratownikami – bezpiecznie obserwowali akcję z zewnątrz.

Urząd jest bezpieczny - ogłosił na zakończenie akcji kierujący operacją druh Tomasz Koperek i dodał: -Wracajcie do pracy, do waszych pokojów. Akcja wykazała, że obiekt jest bezpieczny, a druhowie biorący udział w akcji wykazali się wysoką sprawnością i skutecznością.

Dziękujemy za tę cenną akcję – podziękowała w imieniu całego urzędu wójt Renata Kaczmarkiewicz. - Ze spokojem wracamy na swoje miejsca pracy, tym bardziej, że wiemy że o nasze bezpieczeństwo dbają tak sprawni Strażacy. Jestem dumna z tak dobrego wyszkolenia i wysokiej skuteczności jednostek OSP w gminie Kluki.

Dzisiejsza akcja była pierwszą tego typu ćwiczebną akcją ratowniczą jednostek OSP w gminie Kluki.