Dzieciaki z wizytą u górniczej orkiestry! Było wspólne muzykowanie i specjalny koncert [Foto]

Dzieciaki z wizytą u górniczej orkiestry! Była wspólne muzykowanie i specjalny koncert [Foto]
PGE GiEK

Przedszkolaki z Kleszczowa i uczniowie szkoły podstawowej z Piotrkowa Trybunalskiego z okazji Dnia Dziecka odwiedzili muzyków Zakładowej Orkiestry Górniczej Kopalni Bełchatów, oddziału spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE. Dla wyjątkowych gości, górnicy zagrali specjalny koncert.

Dwie grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Kleszczowie i uczniowie młodszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Piotrkowie Trybunalskim przyjechali do Bełchatowa spotkać się z muzykami z Orkiestry Reprezentacyjnej Kopalni Bełchatów z okazji Dnia Dziecka.

Dla naszych wyjątkowych gości zagraliśmy koncert z popularnymi utworami ze znanych filmów i programów dla najmłodszych. Wizyta miała także walor edukacyjny, ponieważ dzieci poznawały tajniki instrumentów i próbowały na nich grać. Nasi goście grali wspólnie z orkiestrą na perkusjonaliach, tańczyli, a kilkoro próbowało swoich sił w roli dyrygenta – mówi Damian Krata, kapelmistrz zespołu.

Zakładowa Orkiestra Górnicza KWB Bełchatów towarzyszy obchodom ważnych uroczystości zarówno branżowych, w tym Barbórki i Dnia Energetyka, jak i państwowych czy kościelnych, które odbywają się na terenie powiatu czy województwa. Siedziba zespołu znajduje się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Bełchatowie

Źródło: Departament Komunikacji PGE GiEK