Dwustu zawodników z OSP w rywalizacji! Na stadionie PCS odbyły się zawody drużyn sportowo - pożarniczych [Foto]

Dwustu zawodników z OSP w rywalizacji! Na stadionie PCS odbyły się zawody drużyn sportowo - pożarniczych [Foto]

Sportowa rywalizacja blisko dwustu zawodników z Ochotniczych Straży Pożarnych ze wszystkich gmin powiatu bełchatowskiego! Na stadionie Powiatowego Centrum Sportu przy ulicy Czaplinieckiej w niedzielny poranej zaroiło się od druhen i druhów, którzy reprezentowali swoje małe ojczyzny. Tym razem na bieżni i murawie gościli nie lekkoatleci czy piłkarze, ale strażacy, ale duch rywalizacji był iście olimpijski! 

Dziewięć drużyn męskich, pięć tych stworzonych przez panie i aż jedenaście młodzieżowych (trzy dziewczęce i osiem chłopięcych) rywalizowało w niedzielne przedpołudnie w ramach kolejnej edycji Powiatowych Zawodów Sportowo - Pożarniczych. Wszyscy uczestnicy, wybrani w drodze gminnych eliminacji, stanęli szranki dwóch konkurencji: sztafety i ćwiczenia bojowego.

W jednym i drugim przypadku zawodnicy walczą nie tylko z czasem, ale także z precyzją wykonywanych zadań. Sztafeta to między innymi: rów do przeskoczenia, pokonanie ściany, podłączenie prądownicy z wężem. W przypadku ćwiczenia bojowego sprawdzana jest techniczna umiejętność radzenia sobie z czynnościami, z którymi strażacy zmagają się podczas zawodowych akcji. A więc łączenie węży ssawnych, budowa linii głównej tłocznej, ssawnej czy prawidłowe i celne nakierowanie prądu wody.

Wszystkie drużyny walczyły o cenny i najlepszy czas, ale jakby tego było mało, szalenie ważna była też dokładność w wykonywaniu poszczególnych zadań - każdy element zadań był bowiem oceniany przez czujne oko sędziów. W przypadku błędów strażacy otrzymywali karne sekundy doliczane do ostatecznego wyniku.

Dla poszczególnych jednostek OSP udział w zawodach to z pewnością okazja do potwierdzenia poziomu wyszkolenia. Z kolei etap przygotowania do zawodów stanowi dobry element szkolenia i sprawdzenia sprzętu wykorzystywanego podczas zdarzeń.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, dyplomy a także nagrody rzeczowe. Najlepsi z powiatu bełchatowskiego, zdobywcy pierwszych lokat pojadą reprezentować nasz region na etapie wojewódzkim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnym, wyższym szczeblu rywalizacji!

W klasyfikacji mężczyzn podium prezentuje się następująco: 

  • I miejsce OSP Drużbice
  • II miejsce OSP Niedyszyna 
  • III miejsce OSP Dobrzelów 

Pierwsza medalowa trójka drużyn kobiecych:

  • I miejsce OSP Dobrzelów
  • II miejsce OSP Niedyszyna
  • III miejsce OSP Drużbice 

Wsród dziewcząt najlepsze okazały się mlode druhny z OSp Postękalice, II miejsce wywalczyła drużyna OSP Dobrzelów, a III OSP Wola Wiązowa. Wśród chłopców bezkonkurencyjni okazali się członkowie MDP z OSP Zelów, II miejsce przypadło w udziale OSP Szczerców, a brąz wybiegali sobie chłopcy z OSP Zawadów.