wersja testowa serwisu

Drużbice: Gminny żłobek oficjalnie otwarty!

zobek_kafel
UG Drużbice

Żłobek w gminie Drużbice oficjalnie otwarty! Od teraz najmłodsi mieszkańcy gminy będą mogli korzystać z opieki w nowoczesnych, komfortowych i kolorowych wnętrzach. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dwóm źródłom finansowania: rządowego programu "Maluch Plus" i RPO Województwa Łódzkiego„Aktywny Maluch, Aktywny Rodzic". 

To właśnie aktywizacja rodziców z gminy Drużbice była założeniam, które leżało u podstaw powstania tej inwestycji. Jak podkreślają samorządowcy, działalność Gminnego Żłobka to ważne i strategiczne przedsięwzięcie, ponieważ jest to szansa dla rodzin, które do tej pory z powodu braku zorganizowanej opieki dla dzieci do lat 3, nie były w stanie powrócić na rynek pracy. 

- Realizacja projektu jest ważnym elementem polityki wspierania rodzin, głównie kobiet, które w wyniku braku alternatywnej formy opieki nad dzieckiem, nie są w stanie powrócić na rynek pracy – mówi Wójt Gminy Drużbice Tomasz Głowacki.

Dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z dwóch programów "Maluch Plus" i "Aktywny Maluch, Aktywny Rodzic" utworzone zostały 24 miejsca opieki nad najmłodszymi maluchami. Ponadto w ramach projektu sfinansowane zostaną koszty opieki, utrzymania personelu oraz zajęć edukacyjno – wychowawczych dla dzieci (logopedia, język angielski, rytmika). 

Nowoczesny żłobek powstał w zaadaptowanym na ten cel komunalnym budynku, inwestycja kosztowała 1 mln 250 tys. zł, z blisko 1 mln 600 tyz zł. stanowią dofinansowania z obu projektów. Jak podkreślali drużbiccy samorządowcy żłobek jest największą gminną inwestycja 2021 roku. 

Na otwarcie żłobka przybyli zaproszeni goście, Radni Rady Gminy w Drużbicach, sołtysi z terenu gminy oraz mieszkańcy. 

Zobacz, jak prezentują się wnętrza żłobka w Drużbicach. Pełna fotogaleria z otwarcia znajduje się na stronie UG >>> KLIKNIJ.