wersja testowa serwisu

Damian Nowak nie będzie dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury! Jak do sprawy odniósł się magistrat i sam zainteresowany?

Damian Nowak nie będzie dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury! Jak do sprawy odniósł się magistrat i sam zainteresowany?
UM Bełchatów

Damian Nowak za kilka dni nie będzie już dyrektorem Miejskiego Centrum Kultury. Z dniem 8 stycznia 2022 roku wygasa jego umowa o pracę i tej - ku zaskoczeniu wielu - nie będzie miał przedłużonej. Sprawy nie komentuje ani bełchatowski Urząd Miasta ani sam zainteresowany. Kto więc pokieruje placówką?

Damian Nowak funkcję dyrektora Miejskiego Centrum Kultury objął trzy lata temu. W styczniu 2019 roku został powołany przez prezydent Mariolę Czechowską właśnie do stycznia 2022 roku. Wówczas zastąpił Dorotę Pędziwiatr, która została wybrana starostą bełchatowskim i zrezygnowała ze stanowiska szefa MCK.

- Potwierdzam, że dzień 8 stycznia jest ostatnim dniem na stanowisku dyrektora miejskiego Centrum Kultury, ale sprawy nie komentuję - powiedział nam Damian Nowak w rozmowie telefonicznej. 

W podobnym tonie wypowiada się bełchatowski magistrat.

- Nie komentujemy spraw personalnych. Dyrektorowi z dniem 8 stycznia 2022 roku kończy się umowa o pracę i nie zostaje ona przedłużona - mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy UM Bełchatowa. 

Na pytanie kto dalej będzie kierować placówką służby magistratu odpowiadają, że nie zapadły na ten moment żadne decyzje związane z powołaniem nowego dyrektora, czy rozpisaniem konkursu na to stanowisko.

- Na ten moment placówką będą zarządzać zastępcy - dodaje Rogowska.

Dodajamy, że tę funkcję pełnią Paulina Broncel, która jest odpowiedzialna za sprawy kina i marketingu oraz Agnieszka Wysokca, która jest zastępcą ds. Ekspozycji PGE Giganty Mocy

Damian Nowak jest absolwentem kulturoznawstwa o specjalizacji filmoznawstwo na Uniwersytecie Łódzkim. Ukończył także bełchatowską szkołę muzyczną w klasie klarnetu, przez wiele lat związany był m.in. z zelowską orkiestrą dętą. Zanim Nowak objął kierowanie bełchatowskim MCK, przez lata związany był też z oświatą. Najpierw jako nauczyciel, od 2010 roku jako dyrektor ówczesnego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zelowie, a od 2015 Szkoły Podstawowej nr 13 w Bełchatowie.