wersja testowa serwisu

Czy uda się wybudować kolejną ścieżkę rowerową? Wszystko w rękach mieszkańców!

cycle-path-3444914_1280
Pixabay
Ruszyło głosowanie w ramach V edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Wśród 24 zadań z puli wojewódzkiej (czyli tych o charakterze inwestycyjnym) jedno dotyczy terenu Gminy Bełchatów. Chodzi o projekt ciągu pieszo – rowerowego w Zawadach na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową (do Dobrzelowa) w kierunku Łodzi. W głosowaniu to zadanie jest oznaczone kodem WO2.

Zasady Budżetu Obywatelskiego są proste: mieszkańcy województwa łódzkiego zgłaszają projekty, na które potem można głosować. Im więcej głosów zdobędzie dany projekt, tym większe ma szanse na realizację. O tym, że lokalne projekty mogą wygrać z tymi z wielkich miast, przekonaliśmy się rok temu, gdy w ramach BO do realizacji zakwalifikowała się budowa pierwszego etapu ciągu pieszo – rowerowego w Zawadach. 

- Teraz walczymy o drugi etap. Projekt do BO zgłosił Jerzy Socha, sołtys Zawad, a teraz wszyscy możemy dołożyć swoją cegiełkę do realizacji tej inwestycji. Wystarczy zagłosować. Jak to zrobić? Najpierw drukujemy kartę do głosowania (wzór można znaleźć: TUTAJ). Potem należy ją wydrukować, wypełnić, kod naszego zadania to WO2, w karcie trzeba też wpisać imię i nazwisko, datę urodzenia, powiat zamieszkania, datę jej wypełniania oraz podpisać się i wrzucić do urny w punkcie głosowania, który w tym roku znajduje się w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie Trybunalskim Filia w Bełchatowie (ul. Czapliniecka 76) - informują gminni urzędnicy.

Jest też prostsza ścieżka – można przyjść do Urzędu Gminy Bełchatów, na parterze budynku w Punkcie Informacyjnym znajdziemy wydrukowane karty do głosowania. Wystarczy je wypełnić i wrzucić do urny, która też tam się znajduje.

- Dodajmy że głosować może każdy dorosły mieszkaniec województwa łódzkiego, więc namawiajcie waszych znajomych i krewnych – również mieszkańców innych powiatów. Ważne jest, że każdy może oddać tylko jeden głos - zachęcają gminni urzędnicy. 


Warto dodać, że Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi podpisał już umowę z firmą, która wybuduje ciąg pieszo - rowerowy w Zawadach od granic miasta do skrzyżowania z drogą do Dobrzelowa - ten, który został przegłosowany w ubiegłym roku.