wersja testowa serwisu

Choć ma niespełna kilometr była utrapieniem kierowców! Zakończył się remont drogi Łękawa - Słok! Jak wygląda trasa?

ekawa-sok
UG Bełchatów/ Facebook

Choć jest naprawdę niewielka, to w znacznym stopniu skraca drogę z Łękawy do kopalni czy elektrowni, stąd jej popularność. Od dziś kierowcy będą mogli korzystać ze zdecydowanie lepszej nawierzchni, zakończył się bowiem remont drogi Łękawa - Słok. W sumie prowadzone były na odcinku obejmującym 890 metrów. Gminna spółka komunalna prowadziła tam roboty z wykorzystaniem m.in. termosu do masy bitumicznej na gorąco oraz remontera. 

Nadleśnictwo współfinansowało remont wykładając na niego 35 tysięcy złotych. Samorząd gminy Bełchatów, na terenie którego droga dołożył 20 tysięcy.

- Choć droga Łękawa - Słok w znacznej części przebiega przez tereny leśne, to korzysta z niej wieli mieszkańców okolicznych miejscowości, którzy w ten sposób skracają sobie czas dojazdu do pracy. Cieszę się, że po remoncie będzie mogła wszystkim służyć - mówi Jarosław Zając, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów, który uczestniczył w dzisiejszym odbiorze drogi.

W przyszłym roku Nadleśnictwo planuje nasadzenia m.in. na działkach położonych przy drodze Łękawa - Słok, na terenie, na którym w ostatnim czasie był prowadzony wyręb lasu. Wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc mówi, że to już kolejne prace remontowe, które trzeba było przeprowadzić na tej drodze po jej komunalizacji. 

- Niestety, ubiegłoroczna zima w połączeniu z pracami prowadzonymi w związku z wyrębem drzewostanu sprawiły, że, mówiąc wprost, nawierzchnia drogi miejscami po prostu się rozpadła. Jestem przekonany, że technologia, którą teraz zastosowano, okaże się trwała - podkreśla Konrad Koc.

Dziś w odbiorze prac wzięli udział wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc, Nadleśniczy Nadleśnictwa Bełchatów Jarosław Zając, Dyrektor Wydziału Rozwoju Gminy Zofia Grochocka oraz prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji, Transportu i Uslug Komunalnych Gminy Bełchatów, Mateusz Rogut.

Więcej zdjęć z odbioru zobaczycie na oficjalnym fp Gminy Bełchatów >>> KLIKNIJ