Było niezłe gruzowisko, teraz mieszkańcy mają do dyspozycji piękną przestrzeń! [Foto]

huta
UG Bełchatów

Na tę chwilę długo czekali mieszkańcy Huty w gminie Bełchatów. Lokalna społeczność może już bez przeszkód korzystać z wyremontowanej świetlicy. Przebudowa była gruntowna, rozpoczęła się jeszcze w 2022 roku. 

W ciągu niespełna roku obiekt zmienił się nie do poznania. Przeszedł gruntowną termomodernizację, budynek został docieplony, wymienione zostały okna i drzwi, obiekt zyskał nowy dach i pokrycie dachowe. Przebudowano system centralnego ogrzewania (dziś działa tam pompa ciepła), zamontowano klimatyzację z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła. Wymieniono też instalacje elektryczną, system oświetlenia, pojawiły się nowe podłogi, odświeżono ściany. Wnętrze zyskało nowoczesny design i funkcjonalne wyposażenie. Koszt tej inwestycji to 1.686.982,94 zł. 

- Świetlica zmieniła się nie do poznania - mówi wójt gminy Bełchatów, Konrad Koc, który wspólnie z Poseł Małgorzatą Janowską oraz Sekretarz Gminy Bełchatów Małgorzatą Filipek i Dyrektor d.s. Rozwoju Gminy Zofią Szumigaj - Grochocką oglądał przebudowany budynek. 

- Myślę, że będzie przez lata dobrze służyła mieszkańcom, bo staraliśmy się, żeby obiekt był funkcjonalny i nowoczesny - dodaje wójt. 

O tym, że mieszkańcy Huty od lat czekali na przebudowę świetlicy, mówi Iwona Żywicka, szefowa KGW w Hucie i nowo wybrana sołtys tej miejscowości.

- Świetlica naprawdę cieszy oko, a poszczególne jej elementy są naprawdę dobrze przemyślane - przyznaje pani sołtys. - Mamy wreszcie miejsce, gdzie mieszkańcy będą mogli się spotykać. W Hucie działa Koło Gospodyń Wiejskich, mamy Ochotniczą Straż Pożarną. Ta świetlica będzie miejscem, dzięki któremu te organizacje również będą mogły sprawniej funkcjonować i rozwijać się.

Źródło: UG Bełchatów