Był tak pijany, że ledwo stał na nogach i nie szło się z nim dogadać, ale wsiadł za kierownicę renaulta!

Był tak pijany, że ledwo stał na nogach i nie szło się z nim dogadać, ale wsiadł za kierownicę renaulta!
fot. poglądowe

Policjanci z Radomska zatrzymali pijanego kierowcę. Jego stan upojenia był tak znaczny, że mężczyzna ledwo trzymał się na nogach i kontakt z nim był znacznie utrudniony. Mimo tego zdecydował się wsiąść za kółko, a zatrzymany przez policję odmówił badania alkomatem!

Do zatrzymania doszło w minioną sobotę, 27 maja. Około 3:15 nad ranem do radomszczańskiej policji wpłynęło zawiadomienie, że od strony autostrady A1 w kierunku miasta jedzie pojazd marki renault, którego kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu.

PRZECZYTAJ >>> Wypadek autokaru z dziećmi. Uczniowie z Łódzkiego jechali na wycieczkę, podróż przerwana w Końskich [Foto]

- Jadąc ulicą Kościowa w Radomsku policjanci ujawnili ten pojazd. Funkcjonariusze wylegitymowali kierowcę. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Zatrzymany mężczyzna nie był w stanie ustać na nogach. Policjanci zabezpieczyli samochód. Kierowca odmówił badania na zawartość alkoholu. Z uwagi na to, został przewieziony do szpitala celem pobrania krwi do analizy – mówi Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Szybko jasnym się także stało, że kierowca ma na sumieniu coś więcej niż jazdę na podwójnym gazie. Zatrzymany nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ >>> 70-latka potrącona na Narutowicza. Kobieta trafiła do szpitala