wersja testowa serwisu

Inspirujące lekcje chemii i fizyki? Tak, w Łobudzicach mają na to sposób!

Inspirujące lekcje chemii i fizyki? Tak, w Łobudzicach mają na to sposób!
A. Michel

W miniony piątek, 18 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni chemiczno-fizycznej w Szkole Podstawowej w Łobudzicach. Choć za kilka dni ruszają wakacje i dzieci będą wypoczywać, to już od nowego roku szkolnego uczniowie będą korzystać na lekcjach chemii i fizyki z nowoczesnej, wyposażonej w sprzęt multimedialny sali. 

Pracownia będzie wykorzystywana podczas realizacji podstawy programowej na zajęciach chemii i fizyki, a także podczas zajęć dodatkowych: kół przedmiotowych, przygotowujących do konkursów i olimpiad ekologicznych w celu rozwijania zainteresowań uczniów. 

- Nowe pomieszczenie będzie funkcjonalnym i atrakcyjnym miejscem do pracy, nauki i rozwoju zainteresowań uczniów. Pracownia została utworzona dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi - informują urzędnicy z UG w Zelowie.

Całość inwestycji kosztowała ponad 53 tys. zl, dofinansowanie WFOŚiGW wyniosło nieco ponad 48 tys. zł.

Tego samego dnia przecięto również wstęgę przy nowo doposażonym placu zabaw przy szkole. Kolorowy i bezpieczny sprzęt, zlokalizowany na placu zabaw, pozwoli dzieciom urozmaicić czas wolny. Będą one mogły korzystać m.in. z huśtawek, drążków do przewrotu oraz zabawek na sprężynach, które zostały zakupione z funduszu sołeckiego za 25 tys. zł.