wersja testowa serwisu

Boisko przy SP13 z nowym ogrodzeniem

siatkoapy_SP13-8833

Boisko przy Szkole Podstawowej nr 13 zyskało nowe ogrodzenie. Wymienione zostały także siatki w bramkach i siedziska na trybunach. Dzięki dotacji pozyskanej z marszałkowa, miasto z własnego budżetu, musiało pokryć jedynie część kosztów.

Metalową zniszczoną już siatkę przyszkolnego boiska zastąpiło nowe ogrodzenie z piłkochwytami wykonanymi z odpornego i elastycznego tworzywa. Dzięki temu znacznie poprawi się komfort i bezpieczeństwo zarówno korzystających z boiska, jaki i widzów na trybunach. – Piłkochwyt to dziś podstawowy element wyposażenia nowoczesnych obiektów sportowych – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa. - Z jednej strony jest to ochrona dla graczy i osób obserwujących, z drugiej możliwość łatwiejszego wyłapania piłek, które dostają się poza pole gry – dodaje Politański.

Prace przy ogrodzeniu kosztowały 125 tys. zł. Miasto ze swojego budżetu wyłożyło jednak tylko część pieniędzy – 45 tys. zł. Wszystko dzięki dofinansowaniu, które szkoła pozyskała z województwa łódzkiego.

Przy okazji wspomnianego remontu „trzynastka" we własnym zakresie wymieniła siatki w bramkach, zaś dzięki wsparciu miasta siedziska na trybunach. W sumie kosztowało to 4 tys. zł.

Modernizacja ogrodzenia przyszkolnego boiska to ostatni zaplanowany w tym roku kalendarzowym remont w SP 13. W czasie wakacji m.in. pomalowane zostały ściany w niektórych klasach, a także części korytarzy, odświeżono pomieszczenia socjalne i magazyny. Sporą modernizację przeszła świetlica szkolna. Renowacja parkietu, malowanie ścian, wymiana obudów na kaloryfery oraz stolików i krzeseł – to zakres przeprowadzonego remontu. Wszystko kosztowało miasto 16 tys. zł. Z odnowionej świetlicy dzieci korzystają od początku września.

źródło: UM Bełchatów