wersja testowa serwisu

Bogumiłów: Ogromny pożar hali magazynowej z elektroodpadami. Strażacy walczą z żywiołem od wczoraj

Bogumiłów: Ogromny pożar w hali magazynowej. Strażacy walczą z żywiołem od wczoraj
S. Orłowski

Ogromny pożar hali magazynowej w Bogumiłowie w gminie Kleszczów. Od niedzielnego wieczoru strażacy walczą z ogniem, jaki pojawił się w jednej z firm w strefie przemysłowej. Do akcji zadysponowano kilkanaście jednostek z terenu całego powiatu bełchatowskiego i ciężki sprzęt przy pomocy którego przerzucane są hałdy odpadów.

Zgłoszenie o pożarze w firmie zajmującej się przetwarzaniem odpadów elektronicznych wpłynęło do PSP Bełchatów w niedzielę, 8 sierpnia, o godzinie 21.36. Do strefy przemysłowej w Bogumiłowie zadysponowano pięć jednostek z JRG Bełchatów i dziesięć zastępów z ochotniczych straży pożarnych z powiatu. Łącznie w akcji gaśniczej, która ciągle trwa pracowało do tej pory blisko 70 strażaków.

Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że ogień pojawił się w jednej z hal na terenie firmy zajmującej się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów elektronicznych m.in. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ogień był na tyle potężny, że strawił dużą część hali, a ta się zawaliła. 

W tej chwili nie mamy informacji o ewentualnych osobach poszkodowanych. Na bieżąco będziemy informować o nowych faktach w tej sprawie. 

Wklej tutaj kod osadzenia...
Wklej tutaj kod osadzenia...