Muzeum przygotowuje się do kolejnego remontu. Prace ze sporym dofinansowaniem z programu "Łódzkie ratuje zabytki"

belchatow_sierpien_2023-1393
UM Bełchatów

Samorząd miasta Bełchatowa otrzymał 79 tysięcy złotych dofinansowania w ramach programu "Łódzkie ratuje zabytki". Fundusze zostaną spożytkowane na renowację Muzeum Regionalnego, uściślając wyremontowane zostaną podłogi na parterze tego zabytkowego dworku.

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego ogłosił właśnie wyniki konkursu „Łódzkie ratuje zabytki". Wśród zadań, które otrzymają dotację, znalazł się także miejski projekt dotyczący Muzeum Regionalnego. A dokładnie renowacji podłóg na parterze Dworku Olszewskich. 

Jak przekazują miejscy urzędnicy remont przejdzie drewniany parkiet w czterech salach wystawienniczych, a także w sali ślubów. Miasto wnioskowało o 79 tys. zł i taka właśnie dotacja została mu przyznana przez województwo. Warto przypomnieć, że to już kolejne w ostatnim czasie dofinansowanie dla Muzeum Regionalnego.

- Bardzo się cieszymy z informacji o otrzymanym dofinansowaniu. Siedziba Muzeum Regionalnego to jedna z perełek architektonicznych naszego miasta i regionu. Systematycznie więc zabiegamy o to, aby w dworek inwestować. Kilka miesięcy temu zakończyła się gruntowna renowacja siedziby muzeum. Zakres prac był szeroki. Od remontu poszycia dachu, przez przebudowę instalacji, po modernizację elewacji budynku. Inwestycję przeprowadziliśmy w oparciu o środki własne i zewnętrzne. Dzięki kolejnemu dofinansowaniu, jakie pozyskaliśmy, udało się także odnowić wnętrza sal wystawienniczych. Przeprowadziliśmy wówczas m.in. renowację podłóg na piętrze. Teraz remont przejdą kolejne. Nowy blask zyska również parkiet w sali koncertowej, gdzie odbywają się różnego rodzaju spotkania, koncerty, a także śluby i jubileusze małżeńskie -mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.