Bełchatowscy strażacy zapraszają mieszkańców do galerii handlowej. Cel jeden: poprawić bezpieczeństwo. Co w programie spotkania?

bawenianka
Galeria Bawełnianka

Już dziś strażacy bełchatowskiej Państwowej Straży Pożarnej zapraszają mieszkańców do czynnego udziału w akcji "Czujka na straży twojego bezpieczeństwa". W galerii "Bawełnianka" przez całe piątkowe popołudnie do dyspozycji bełchatowian będą między innymi strażacy i kominiarz. Wszystko w po to, by propagować wiedzę na temat bezpieczeństwa w naszych domach. 

Jak podają pożarnicze statystyki, w okresie jesienno-zimowym, w naszym kraju w mieszkaniach i domach jednorodzinnych wzrasta ryzyko powstania pożarów. Najczęściej dochodzi do nich w wyniku wad, albo niewłaściwej eksploatacji urządzeń grzewczych, elektrycznych czy gazowych. To niestety przekłada się na wzrost liczby zatruć tlenkiem węgla, zwanym „cichym zabójcą". Dlatego od lat służby, zarówno strażaków, ale także policjantów, kominiarzy i ratowników medycznych alarmują, by sprawdzać urządzenia grzewcze i rekomendują montaż czujek dymu i tlenku węgla. To małe urządzenie, które prawidłowo użytkowane może uratować nasze zdrowie, a nawet życie. 

W piątkowe popołudnie, 17 listopada, między 16.30, a 19.00 takowe będzie można wygrać, ale strażacy, którzy zapraszają mieszkańców do galerii "Bawełnianka" przygotowali także szereg innych atrakcji.  

- Podczas akcji w programie zaplanowano nie tylko przedstawienie celu kampanii edukacyjno-informacyjnej, ale także prezentację samochodu gaśniczego oraz sprzętu używanego przez naszą formację. Będzie konkurs plastyczny dla dzieci, konkurs z wiedzy pożarniczej oraz liczne pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego. No i oczywiście losowanie czujek tlenku węgla - wymienia Michał Wieczorek, oficer prasowy PSP w Bełchatowie.