Bełchatowianki z UKS Czepmion spisały się na medal, a właściwie trzy. Dwa złota i brąz w Mistrzostwach Polski!

Młode bełchatowianki ponownie bezkonkurencyjne na ogólnopolskich bieżniach! Podopieczne Dariusza Rybarczyka w miniony weekend przywiozły z Mistrzostw Polski w sztafetach trzy krążki. UKS Czempionki w Słupsku dwukrotnie stawały na najwyższym stopniu podium, jeden raz trzeciej lokacie.

To były niezwykle emocjonujące, ale i owocne starty.  W Słupsku 13 i 14 maja rywalizowało ponad 730 polskich zawodniczek i zawodników. Łączne swoje reprezentacje wystawiło 70 klubów lekkoatletycznych z całej Polski. W programie zawodów zostało rozegranych 14 konkurencji. Bełchatowskie Czempionki pokazały doskonałą dyspozycję i co tu ukrywać ugruntowały swoją pozycję w ścisłej czołówce młodych polskich lekkoatletów. Bełchatowianki spisały się na medal, a nawet trzy.

Rywalizację w sztafetach szwedzkich (100m – 200m – 300m – 400m), w których występowały reprezentacje ośmiu województw, zdominowały zespoły z Ziemi Łódzkiej. Wśród nich Czempionki, które wystartowały jako drużyna klubowa w kategorii U18. W składzie trzy miejskie stypendystki: Anna Olczyk, Małgorzata Domagała i Amelia Zochniak, jako czwarta pobiegła Lena Pajęcka. Dziewczęta dały z siebie wszystko i z czasem 2:14:13 wywalczyły tytuł mistrzowski.

Drugi start w sztafecie 4x200 m był równie spektakularny. W kategorii U20 Maria Kołodziejczuk, Roksana Załęczna, Amelia Zochniak i Lena Pałęcka pokonały starsze konkurentki. Czas 1:40:42 zapewnił im drugie złoto.

To jednak nie wszystko. W kategorii Open zawodniczki Czempiona sprawiły wszystkim miłą niespodziankę. W sztafecie 4x200 m Małgorzata Domagała, Maria Kołodziejczuk, Roksana Załęczna i Anna Olczyk z czasem 1:40:90 wywalczyły trzecie miejsce.