wersja testowa serwisu

Zmarł Stanisław Grzelczak, wspaniały nauczyciel, wychowawca, wicedyrektor. Społeczność "Energetyka" w żałobie

stasiu
ZSP nr 1 w Bełchatowie

Szkolna społeczność "Energetyka" przekazała tragiczną informację - zmarł Stanisław Grzelczak, wieloletni nauczyciel Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1. "Można odejść na zawsze, by stale być blisko"piszą pogrążeni w żałobie pracownicy szkoły. 

Stanislaw Grzelczak zmarł 11 stycznia. Z bełchatowskim Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1 zawodowo związany był od 1986 roku.

Wspaniały nauczyciel przedmiotów zawodowych, wieloletni wicedyrektor szkoły, wychowawca wielu pokoleń młodzieży, serdeczny kolega i przyjaciel. Był lubianym i szanowanym pedagogiem, który w swoją pracę wkładał serce, gorliwość i pasję. Wspaniały kolega, zawsze uśmiechnięty, życzliwy, pełen radości i optymizmu, którym zarażał innych. Był zaangażowany w bezinteresowne działania społeczne i w niesienie pomocy potrzebującym - tak swojego Kolegę i Nauczyciela wspominajądyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie.

Stanisław Grzelczak był także postacią rozpoznawalną, lubianą i aktywną poza szkołą. Przez 18 lat aktywnie wspierał Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, będąc jednocześnie jej jednym z najaktywniejszych i najskuteczniejszych wolontariuszy bełchatowskich finałów. 

- Przez 18 lat dzielnie mimo mrozów kwestował z super skutkiem, w zeszłym roku zebrał NAJWIĘCEJ w EBE! - napisali na Facebook'u bliscy.

Już w grudniu minionego roku, przez stan zdrowia wiadomo było, że w tegorocznym finale nie będzie mógł wziąć udziału. Dlatego bliscy zaapelowali, by wesprzeć e-puszkę WOŚP pana Stanisława. Ta dostępna jest TUTAJ. W tej chwili w puszce jest już blisko 2,5 tys. zł.