Bełchatów na ferie: Jak kreatywnie spędzić zimowy wypoczynek? Bogata oferta placówek czeka!

mcs_lodowisko-5326-e1b
UM Bełchatów

Kilkadziesiąt godzin dzieli uczniów naszego województwa od rozpoczęcia zimowych ferii. Jeszcze jeden dzień w szkolnych ławkach i można zaczynać wypoczynek! Niektórzy wyjadą, inni pozostaną w mieście, ale dla nich miejskie placówki przygotowały szereg atrakcji, które sprawią, że feryjny wypoczynek może obfitować w ciekawie spędzony czas.

Oferta miejskich placówek - Miejskiego Centrum Kultury, Muzeum Regionalnym, Miejską i Powiatowej Biblioteki Publicznej, a także kina Kultura i Miejskiego Centrum Sportu - jest na tyle wszechstronna, że każdy z wypoczywających uczniów znajdzie coś dla siebie.

- Ferie zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie i ciekawie. W tym roku przygotowaliśmy dla dzieci i młodzieży także kilka nowości. W sobotę 3 lutego zapraszamy do hali Energia. Przez cały dzień odbędzie się tam wyjątkowo kolorowy i skoczny Festiwal dmuchańców. Dzień później zaś, czyli w niedzielę 4 lutego, spotkamy się w MCK PGE Gigantach Mocy. O godz. 17:00 będzie można obejrzeć specjalny spektakl teatralny. Z kolei na zakończenie ferii, czyli na sobotę 10 lutego, zaplanowaliśmy bal karnawałowy. Początek zabawy o godz. 14:00. W imieniu prezydent Marioli Czechowskiej zapraszam serdecznie wszystkie dzieci i młodzież - mówi Agnieszka Rogaczewska, dyrektor Wydziału Promocji Kultury i Sportu urzędu miasta.


Ferie pełne atrakcji z MCK-iem

Przez całe dwa tygodnie ferii sporo dziać się będzie w Miejskim Centrum Kultury. Zapowiada się wyśmienita zabawa. Pracownicy i animatorzy MCK-u przygotowali bowiem wiele ciekawych propozycji. Zarówno dla najmłodszych bełchatowian, jak i tych nieco starszych. Nie zabraknie również warsztatów tanecznych, kulinarnych, zabawy z koralikami czy tworzenia własnych karmników dla ptaków. Znajdzie się też coś dla młodych detektywów.

Filmowe ferie w kinie Kultura

W repertuarze przygotowanym specjalnie dla najmłodszych widzów zagoszczą ciekawe animacje: „Skarb Mikołajka", „Ernest i Celestyna: Misja muzyka", „Życzenie", „Niezgaszalni" „Nasze magiczne Encanto", „Ron Usterka", „Miraculous: Biedronka i Czarny Kot. Film", „Szczęście Mikołajka", „Między nami żywiołami", „O psie, który jeździł koleją". Oprócz tego mamy dla wszystkich jeszcze jedną niespodziankę – darmowe seanse. Pierwsza propozycja to „Yakari i wielka podróż", natomiast druga to „Pamiętniki Tatusia Muminka".

​Wycinanki, zamki i zabawki w muzeum

Jak co roku, także Muzeum Regionalne zadbało o to, by dzieci i młodzież nie nudziły się w czasie ferii. Tegoroczne warsztaty m.in. będą związane z wycinkami. A to za sprawą wystawy „Podróże wycinanek", która właśnie gości w bełchatowskim muzeum. Poza tym uczestnicy warsztatów będą mogli budować średniowieczne miasto. Stworzą też zabawki, które idealnie sprawdzą się przy wykonywaniu magicznych sztuczek. Znajdzie się także coś dla osób lubiących wykonywać prace plastyczne.

​Biblioteczne propozycje na udane ferie

W siedzibie głównej, przy ulicy Kościuszki, odbędzie się „Baśniowa przygoda z Krainą Lodu". Zarówno w pierwszym, jak i w drugim tygodniu ferii biblioteka zaplanowała cykl trzydniowych warsztatów. Oprócz oczywiście kontaktu z książką, dzieci będą mogły się zabawić. A do tego wykonać prace plastyczne i rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Z kolei w filii nr 1 w Rynku Grocholskim 8 i 9 lutego odbędą się warsztaty plastyczne, a także gry i zabawy. Filia nr 4 zaś przy ul. Turkusowej zaprasza dzieci na „Biblioteczne łamańce i składańce (30 stycznia) oraz „Koła, Kółka, kółeczka – magiczny świat origami".

Ferie na sportowo z MCS-em

Miasto pomyślało także o miłośnikach aktywnego wypoczynku. Zapraszamy na lodowisko miejskie na os. Dolnośląskim. Ślizgawka czynna jest codziennie, także w niedziele, od godz. 9:00 do 21:00. Ci, którzy nie mają łyżew, mogą je wypożyczyć, tak samo jak kask. Dodatkowo w piątek 9 lutego planujemy łyżwiarską dyskotekę, której hasło przewodnie to „Rozgrzej lodowisko w rytmie disco". Początek zabawy o godz. 16:30. Bełchatowianie lubiący wspinaczkę mogą z kolei skorzystać ze ścianki w hali Energia. Amatorzy alpinistyki mogą z niej korzystać w poniedziałki, środy i w godz. 15:30-19:30. Na tym nie koniec.

Miejskie Centrum Sportuszykuje także kolejną odsłonę Igrzysk Zimowej Akademii Sportu. Zaplanowana jest ona na wtorek 6 lutego. Tak jak poprzednio i tym razem będzie więc okazja, aby spróbować swoich w zimowych, olimpijskich sportach. A to wszystko w towarzystwie Natalii Czerwonki – wybitnej polskiej łyżwiarki szybkiej, srebrnej medalistki z zimowej olimpiady w Soczi i trzykrotnej medalistki mistrzostw świata w drużynie. Więcej szczegółów podamy już niebawem